Człowiek jest pełen toksyn

W Polsce około 1,4 mlnludzi żyje na terenach klęski ekologicznej .Naukowcy poddali badaniom dwie grupy ludzi :

  • mieszkańców terenów zanieczyszczonych , oraz żyjących w czystym  środowisku z dala od zakładów przemysłowych. W organizmach osób z obu testowanych grup stwierdzili obecność  około piędziesięciu toksyn , w tym 15 dioksyn z najbardziej toksyczną stworzoną przez człowieka TCDD włącznie. W moczu i krwi badanych wykryto ołów , fenol, węglowodory policykliczne , rtęć, owadobójczy Lindan ,grzybobójczy pięciochlorofenol , arsen , kadm .

Toksyny u osób zamieszkałych w miastach i okręgach przemysłowych były jakby oczywiste , ale dlaczego Ci którzy mieszkają na terenach zielonych nagromadzili tyle trucizn.

Jest to dowód na to  , że środowisko jest tak zdegradowane, że niezależnie od tego gdzie człowiek żyje  jest w jednakowym stopniu  narażony na działanie toksyn . Środowisko stanowi pewną całość , której nie da się podzielić na elementy. Powoli współczesny człowiek staje się wysypiskiem śmieci w którym gromadzą się toksyny .

Dramat polega na tym , że zadziwiająco dużo toksyn osadza się w naszych organizmach na zawsze .

Toksyny mają swoje ulubione miejsca                                                                       kula

  • arsen lubi wątrobę , mięśnie , skórę i włosy
  • rtęć – mózg i inne tkanki ośrodkowego układu nerwowego
  • kadm – wątrobę , nerki, trzustkę , oraz jądra

Ja mam własną klasyfikację toksyn

  1. Mają długofalowe działanie trujące  nie do końca poznane
  2. Z określeniem „dopuszczalne dawki ” z konsekwencjami nie do przewidzenia
  3. Były uznawane za nietoksyczne  , a badania  wykazały wysoką toksyczność
  4. Uznane za toksyczne , ale ciągle stosowane  na szeroką skalę.

Toksyczne substancje kumulują się w naszym organizmie

Wywołują zatrucia, alergie, defekty skóry, wypadanie włosów a w skrajnych sytuacjach Twój organizm broniąc się przed nimi, wytwarza torbiele i zmiany rakowe. W organizmie przeciętnego człowieka może odłożyć się w ciągu jednego roku nawet 8 kilogramów trucizn!

Zatrucie środowiska to wynik rozwoju technologii przemysłowej, motoryzacji i urbanizacji. Żyjemy w czasach globalnego zatrucia środowiska naturalnego i często nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteśmy narażeni na działanie toksyn, przyswajanych wraz z powietrzem, wodą, a przede wszystkim z pożywieniem.

Czy zdajesz sobie sprawę, że codziennie, w każdej chwili twojego życia zatruwasz się?

Toksyny z zewnątrz mają niekorzystny wpływ na przemianę materii i to dodatkowo zwiększa ilość toksyn.Nie mamy wyboru tylko dbać by minimalizować ilość toksyn w naszym organizmie.

Współczesny człowiek „podcina gałąż na której siedzi”.  Niszcząc środowisko niszczy sam siebie. Przyroda bez człowieka będzie żyć , człowiek bez przyrody nigdy.Większość chorób przewlekłych (cywilizacyjnych ma swoje żródło w chemicznych skażeniach środowiska i naszych organizmów.Możemy zmniejszyć skalę destrukcyjnych procesów poprzez ekologiczny styl życia.
Poprzednie generacje nigdy nie były narażone na taką skalę działania środków chemicznych dlatego też niektóre konsekwencje są trudne do przewidzenia mogą wystąpić po latach.
Hormony i substancje chemiczne, które je naśladują, mogą odgrywać kluczową rolę w ewolucji takich problemów zdrowotnych jak nowotwory, alergie, astma, autyzm, ponieważ wędrują wraz z krwią i wpływają na rozwój tkanek i narządów , a także na procesy takie jak metabolizm i reprodukcja.
Substancje toksyczne wracają do nas jak bumerang .Trujemy nasze organizmy , te substancje trafiają do środowiska i wracają do nas w postaci zatrutego powietrza, gleby, wody .
Ale nikt nie wie, jaki poziom toksycznego narażenia może wywołać konkretną chorobę. Mimo, iż wiele EDC rozkładają się szybko, ich poziom stale rosną w naszym organizmie, ponieważ mamy do czynienia z nimi na co dzień – w naszej żywności, kosmetyków, a nawet w meblach w naszym własnym domu.
Temat jest bardzo szeroki.Do mnie osobiście nie przemawiają określenia „dopuszczalne dawki” i to nie tylko dlatego , że następuje kumulacja w organizmie , ale również dlatego , że gdyby można było polegać na takich stwierdzeniach to nie było by tej skali problemu .
Wszystkich , którzy chcą minimalizować trucie swoich organizmów i środowiska zachęcam do zapoznania się z ofertą produktów ekologicznych z kategorii::
1.welness
2.higiena osobista
3.środki czystości
4.kosmetyki
Zapraszam również do współpracy osóby widzące potrzebę promocji ekologii
Możesz się ze mną skontaktować z formularza poniżej , lub ze strony kontakt
Chcesz wiedzieć więcej zapisz się na stronie Ekologia na codzień

Jeśli nie chcesz dłużej truć siebie , rodziny i środowiska przetestuj ekologiczne oparte na naturalnych przyjaznych dla środowiska składnikach produkty . Zamów sobie jeden najczęściej stosowany produkt np.uniwersalny produkt czyszczący  i zobaczysz różnicę . Dlaczego wystarczy jeden bo każdy produkt potwierdza wysoką jakość całej oferty i wysoki poziom etyczny firmy.

F
F
Twitter
zdrowietiens on Twitter
13 people follow zdrowietiens

F
F
F
F
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found