Demencja, zwana także otępieniem, jest przewlekłą postępującą chorobą mózgu.

Większość ludzi wierzy że progresywny spadek ogólnego funkcjonowania mózgu jest naturalnym procesem starzenia się. Ten proces zwyrodnieniowy powoduje, że tracimy pamięć krótkotrwałą i zdolność rozumowania abstrakcyjne. Konsekwencją może być również brak koncentracji i trudności w przyswajaniu nowych informacji .Choroby neurologiczne takie jak Alzheimera i choroba Parkinsona są bezpośrednio związane ze starzeniem się.

demencjaWiele spośród opublikowanych badań wykazało, że spadek funkcji mózgu może być opóżniony a nawet odwrócony poprzez odpowiednią dietę i suplementacje.
Omega-3 w oleju z ryb zimnowodnych jest wysoko na liście żywności bardzo potrzebnej dla sprawnego funkcjonowania mózgu .Ważne, żeby ryby były małe, żyjące przez krótki czas, by nie mogły zgromadzić szkodliwej rtęci . Należy je przed przetworzeniem przebadać na zawartość rtęci.
Żródła Omega3 jakie mamy w życiu codziennym są stanowczo niewystarczające i to nie jest optymalny sposób karmienia naszego mózgu, funkcjonowania oczu i serca. Ryby zimnowodne są bogatym żródłem DHA , ale przy dzisiejszej skali skażeń, bezpieczniej jest stosować suplementacje z pewnego zródła niż jeść ryby skażone, zwłaszcza, że liczy się nie tylko jakość kwasów tłuszczowych , ale również przyjmowanie odpowiedniej dawki.
Ponieważ oleju ryb zimnowodnych już jest bogaty w DHA, dodawanie ich do diety jako suplement jest najlepszym sposobem na dostarczenie organizmowi DHA.
W 2006 roku naukowcy ukończyli badania z których wynika, że pacjenci z demencją mają mniej DHA niż pacjenci w tym samym wieku bez demencji.
Wolne rodniki wyrządzają więcej szkód w mózgu gdy występuje niedobór DHA, ponieważ DHA chroni mózg przed stresem oksydacyjnym . Badania potwierdzają, że suplementacja DHA na bazie ryb, i innych składników oleju rybnego zwanych EPA, może opóźnić i zmniejszyć skutki chorób związanych z wiekiem, takich jak choroba Parkinsona i Alzheimera .

Witamina E i ekstrakt z borówki. Witamina E oraz ekstrakt z borówki są jako przeciwutleniacze.  Dwa z nich są razem w jednym suplemencie ponieważ synergia między nimi zwiększa korzyści.
Dla optymalnego zdrowia mózgu bardzo potrzebna jest witamina E
Może ona powstrzymać lub spowolnić postęp choroby Alzheimera, ponieważ zmniejsza stres oksydacyjny komórek mózgu.
Związki tłuszczowe w mózgu są podatne na uszkodzenia wywołane przez wolne rodniki . Stres oksydacyjny może naprawdę spowodować uszkodzenie komórek mózgowych, również funkcji pamięci. W mózgu, przeciwutleniające cząsteczki, takie jak te w witaminie E wypowiadają wojnę cząsteczką zwanym wolnymi rodnikami. Witamina E chroni mózg przed śmiercią neuronów .
Jagody mogą łagodzić stany zapalne w mózgu i rdzeniu kręgowym, według badań przeprowadzonych przez Thomasa Kuhna, PhD, z University of Alaska. Dla mózgu najbardziej niebezpieczny jest stres oksydacyjny i stany zapalne. Tak jak witamina E zmniejsza stres oksydacyjny tak jagody przyczyniają się do zmniejszenia stanów zapalnych tkanki rdzenia kręgowego i mózgu. Przeprowadzano badania na starszych szczurach z uszkodzonymi obwodami , które miały dietę z dodatkiem borówki czernicy co spowodowało, że struktura mózgu powróciła do normy. To także zapobiegło rozpadowi neuronów .W listopadzie 2007 roku nagłówki wielu serwisów informacyjnych o tym komunikowały.

Gingko Biloba jest potrzebny dla układu sercowo-naczyniowego ponieważ jego właściwości obejmują demencjapoprawę przepływu krwi i zdolność do blokowania efektów krzepnięcia krwi.
Chroni też komórkę przed uszkodzeniem oksydacyjnym a, więc przed wolnymi rodnikami.
Poddano badaniu 10 pacjenów z lekką utratą pamięci (badanie trwało 6 miesięcy )Podawano Glinko Biloba w dawce 120mg dwa razy na dobę i pamięć została poprawiona, a skanowanie PET wykazało lepsze działanie mózgu w ośrodkach pamięci mózgu.Badania wykazały, że długoterminowa suplementacja Ginkkgo biloba poprawia zdolności poznawcze oraz pomaga w chorobie Alzheimera (może zapobiec, lub opóżnić)

Fosfolipidy stanowią istotny składnik budowy błony komórkowej. Fosforylacja lipidów do fosforylowanego kwasu tłuszczowego jest też początkiem ich aktywacji biologicznej, po której następuje dekarboksylacja i dehydrogenacja, które są kolejnymi etapami procesu spalania tłuszczów w żywych organizmach.”
PhosphatidylserineFosfatydyloseryna (PS) jest fosfolipidy które można znaleźć w prawie każdej komórce ciała.Fosfolipid jest typem lipidu. Lipidy dodane do struktury komórkowej i są źródłem paliwa. W mózgu PS działa częściowo jako czynnik ułatwiający komunikację między komórkami nerwowymi.

Większość badań fosfatydyloseryny została przeprowadzona z PS pochodzącym z tkanki mózgowej krów, i wykazuje znaczne korzyści dla zdrowia to znaczy opóżnienie starzenia i zwiększenie zdolności poznawczych.

Dla optymalnego zdrowia mózgu, właściwa dieta jest bardzo ważne, nie tylko wtedy, gdy ktoś staje się seniorem, ale przez całe życie. Odnotowano wiele teorii na temat tego, jakie  rodzaje żywności powinny lub nie powinny być ujęte w odpowiedniej diecie, ale świeże owoce i warzywa wydają się być zawsze na liście. One są naszą najlepszą ochronę przed stresem oksydacyjnym!

demencja

Vitality Omega-3 Crème Delight – Brzoskwinia i mango

Ten zawierający w porcji 15 ml 1080 mg niezbędnych kwasów tłuszczowych EPA/DHA suplement może zabezpieczyć przed wszelkimi niedoborami w diecie. Codzienne dostarczanie kwasów omega-3 (EPA i DHA) w diecie jest ważne. DHA przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia oraz funkcjonowania mózgu*. EPA i DHA odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie serca**. A to wszystko w smaku, który pokocha cała rodzina. To sensacyjny smak!

Musisz spróbować, aby uwierzyć! Konsystencja przypominająca koktail o pysznym smaku: brzoskwini i mango

 • Nie zawiera glutenu
 • Nie zawiera białek mleka
 • Nie zawiera sztucznych aromatów

* Korzystny wpływ obserwuje się przy dziennym spożyciu 250 mg DHA.

** Korzystny wpływ obserwuje się przy dziennym spożyciu 250 mg EPA oraz DHA.

Pobierz pdf z dokładnym opisem

https://drive.google.com/file/d/0B3RLH8mtEmZ6RXVOckJJdTViSWs/view?usp=sharing

demencja

Vitality Coldwater Omega-3

Czyste, skoncentrowane kwasy omega-3 – DHA oraz EPA – z oleju rybiego. Zaledwie trzy kapsułki dziennie chronią przed wszelkimi niedoborami w diecie bez rybiego posmaku.

Vitality Coldwater Omega-3

 • DHA przyczynia się do utrzymania prawidłowego widzenia oraz funkcjonowania mózgu*.
 • DHA i EPA odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie serca**.

Dlaczego jest to ważne?

Omega-3 to rodzina nienasyconych kwasów tłuszczowych, które są istotne do prawidłowego funkcjonowania mózgu i serca. Ponieważ ludzkie ciało nie jest w stanie samodzielnie wytwarzać tych kwasów tłuszczowych, konieczne jest ich dostarczenie w diecie i suplementacji.

Chociaż już od lat 30. XX wieku było wiadomo, że kwasy omega-3 są konieczne do prawidłowego wzrostu i zachowania zdrowia, świadomość ich szczególnych korzyści zdrowotnych dramatycznie zwiększyła się w ciągu ostatnich kilku lat. Obecnie kwasy omega-3 wiąże się z różnorodnymi korzyściami, w tym z przyczynianiem się do:

 • Prawidłowej czynności mózgu
 • Prawidłowego wzroku
 • Zachowania zdrowego serca

To działa, ponieważ…

Kwasy omega-3 z ryb zimnowodnych to najbardziej korzystne, naturalne składniki odżywcze. Chociaż ryby zimnowodne nie są jedynym źródłem kwasów omega-3, są chętniej wybierane z dwóch przyczyn:

 1. Stężenie kwasów omega-3 jest wyższe w rybach zimnowodnych niż w praktycznie wszystkich pozostałych źródłach.
 2. Idealna postać – DHA oraz EPA to formy najłatwiej przyswajane przez organizm. Wiele roślin zawiera kwasy omega-3 ALA, które w organizmie są przekształcane do EPA oraz DHA.( z dużymi stratami-tylko niewielki procent jest przyswajany)

Olej rybi w produkcie Vitality Coldwater Omega-3 pochodzi z sardeli, sardynek oraz makreli i jest wytwarzany, oczyszczany oraz sprawdzany w Stanach Zjednoczonych. Nie zawiera żadnych zanieczyszczeń i alergenów, takich jak pszenica, kukurydza, mleko, drożdże, jaja, gluten, sztuczne barwniki i aromaty, a także dodanego cukru czy skrobi.

Co trzeba spożyć, by uzyskać to samo stężenie kwasów omega-3?

Jak wiadomo, w celu zachowania dobrego stanu zdrowia zaleca się spożywanie zbilansowanej i urozmaiconej diety – aby uzyskać takie same stężenia DHA i EPA jak występujące w produkcie Vitality Coldwater Omega-3 (750 mg DHA, 300 mg EPA), należałoby spożywać każdego dnia jedną z poniższych ryb w następującej ilości:

 • 2381 g tilapii
 • 878 g małży
 • 595 g homarów
 • 595 g przegrzebków
 • 510 g dorsza
 • 510 g plamiaka
 • 18 średnich, surowych ostryg
 • 340 g suma
 • 283 g tuńczyka
 • 10 g sardynek
 • 170 g pstrąga
 • 85 g łososia

* Korzystny wpływ obserwuje się przy dziennym spożyciu 250 mg DHA.

** Korzystny wpływ obserwuje się przy dziennym spożyciu 250 mg EPA oraz DHA.

Możesz pobrać pdf z dokładnym opisem

https://drive.google.com/file/d/0B3RLH8mtEmZ6ZHBXMmFzdnR0OFE/view?usp=sharing

Z mojego polecenia możesz zostać klientem http://pl.meleleuca.com  . Masz pytania proszę o kontakt. Chcesz dostawać informacje zostaw meila na stronie  Toksyny w naszym życiu

 

LITERATURA

1.Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe i mózg: możliwe konsekwencje dla zdrowia
http://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0736574800000137
2.ZAPRASZAMY DO DHA / EPA OMEGA-3 INSTYTUTU
http://www.dhaomega3.org/
3.Ryzyko wystąpienia demencji i choroby Alhaimera
http://archneur.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=792707
4.Witamina E może powstrzymać chorobę Alzheimera
http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/1716267.stm
5.Biochemiczne i lecznicze działanie przeciwutleniaczy w leczeniu choroby Alzheimera, choroby Parkinsona i stwardnienie zanikowe boczne
http://www.ingentaconnect.com/content/ben/cdtcnsnd/2003/00000002/00000002/art00002;jsessionid=9wdavakd2k44.alice
6.Zmniejszenie skutków zapaleń i stresu oksydacyjnego
http://link.springer.com/chapter/10.1007%2F1-4020-5688-5_14
7.Ostre skutki poznawcze standaryzowanego wyciągu z Ginkgo biloba w kompleksie z fosfatydyloseryny
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/17457961

 

8 + 12 =

F
F
Twitter
zdrowietiens on Twitter
13 people follow zdrowietiens

F
F
F
F
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found