Konopie

Jaka jest różnica między marihuaną a konopiami?

Olej z nasion konopi – pozyskiwany z nasion rośliny konopi – jest używany na całym świecie od setek lat . W 6000 r. Pne zarówno nasiona, jak i olej były wykorzystane do produkcji żywności w Chinach.

Olej z nasion konopi pochodzi z wysokich, rosnących odmian konopi. Jednak nie zawiera THC – podstawowego związku psychoaktywnego w marihuanie. Pomimo tego konkurencyjne branże postrzegały olej z nasion konopi jako zagrożenie. Wszczęli kampanię oszczerstw przeciwko olejowi, wiążąc konopie z marihuaną i osiągając swój cel (blokady i zakazy).

Dzisiaj wszystko się zmieniło, ponieważ olej z konopi i marihuana to nie to samo. W większości krajów obowiązują przepisy, które wymagają ograniczenia najwyższego wykrywalnego limitu THC w oleju z konopi. Podczas gdy wiele osób wciąż myli marihuanę indyjską z konopiami siewnymi

Badania wykazały, że konopie zawierają wszystkie niezbędne aminokwasy i niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe potrzebne człowiekowi. Zawiera również unikalne białko o nazwie globula edestin, które jest podobne do globuliny w osoczu ludzkiej krwi. Olej z nasion konopi posiada silne właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające.  Wśród roślin występujących w przyrodzie to właśnie z konopi otrzymujemy najbardziej zbilansowany i lekkostrawny olej.

1. Olej z nasion konopi może obniżyć ryzyko chorób serca

Tłuszczowy profil oleju z konopi zapobiega szerokiemu zakresowi chorób serca. Badanie z roku 2007 wykazało, że olej był w stanie zapobiec krzepnięciu krwi. Naukowcy zauważyli, że „może to być korzystne w ochronie przed udarami wywołanymi przez skrzep i zawałami mięśnia sercowego”.

W innym badaniu naukowcy stwierdzili, że olej z nasion konopi może zapewnić znaczną ochronę przed udarem. Niedawno przeprowadzona przez American Chemical Society analiza wykazała, że ​​wysokie poziomy kwasów tłuszczowych omega-3 w oleju mogą przynosić korzystne efekty fizjologiczne w zapobieganiu chorobie wieńcowej.

Naukowcy odkryli w oleju z konopi  specyficzne sterole – związki organiczne występujące w roślinach, o których wiadomo, że obniżają poziom cholesterolu i agregację płytek – w oleju, który jest odpowiedzialny za potencjalne zapobieganie problemom z sercem. Olej z nasion konopi zawiera także tokoferole, które zmniejszają ryzyko chorób zwyrodnieniowych serca w szeregu innych stanów.

2. Olej z konopi pomaga w równoważeniu hormonów, zmniejszeniu PMS i objawów menopauzy

W latach osiemdziesiątych naukowcy odkryli, że związki podobne do hormonów, znane jako prostaglandyny, odgrywają ważną rolę w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Naukowcy odkryli, że prostaglandyny pomagają skurczyć gładkie mięśnie, kontrolować temperaturę ciała i stany zapalne, a także są niezbędne do innych funkcji organizmu. Olej z nasion konopi jest bogaty w GLA (gamma-kwas linolenowy), który jest uważany za niezbędny element budulcowy niektórych prostaglandyn. Naukowcy doszli do wniosku, że suplementacja GLA jest ważna dla optymalnego zdrowia hormonalnego i może być przyczyną, dla której wiele kobiet cierpiących na PMS otrzymało pomoc.

W badaniu kobiet z PMS przyjmowanie jednego grama niezbędnych kwasów tłuszczowych (w tym 210 mg GLA) codziennie powodowało znaczne zmniejszenie objawów. Inne badania wykazały, że olej z wiesiołka, który ma wysoki poziom GLA, był bardzo skuteczny w łagodzeniu objawów u kobiet, które próbowały innych środków PMS, ale nie odczuwały ulgi. Był w stanie zmniejszyć drażliwość i depresję, ból piersi i zatrzymanie płynów związane z PMS .

Ponieważ olej z konopi jest bogaty w GLA, wiele badań wykazało, że może to również pomóc w zmniejszeniu objawów menopauzy

3. Użyj oleju z nasion konopi, aby zmniejszyć stan zapalny

Olej z nasion konopi zawiera wiele steroli roślinnych i alkoholi. Wykazano, że te związki zmniejszają zapalenie – wspólny czynnik w wielu różnych chorobach. W badaniu opublikowanym w Biology & Medicine Journal przeprowadzonym przez University of Mississippi Medical Center odkryli, że kanabidiol był pomocny w zmniejszaniu wpływu zapalenia na stres oksydacyjny, co zmniejsza ryzyko uszkodzenia i dysfunkcji narządów. Stres oksydacyjny i stan zapalny przyczyniają się do wielu różnych chorób, w tym choroby Alzheimera, zapalenia stawów, nadciśnienia, cukrzycy i miażdżycy.

4. Olej z nasion konopi łagodzi ból stawów

Również w związku ze zmniejszeniem stanu zapalnego spożycie oleju z nasion konopi związane jest z ulgą w bólu stawów . Badanie opublikowane w Journal of Arthritis and Rheumatism wykazało, że spożywanie GLA w nasionach konopi było w stanie zmniejszyć objawy zapalenia stawów o 25%. Efekt ten porównano z placebo, który zmniejszył objawy zaledwie o 4%. Wysoka zawartość GLA w oleju siewnych konopi w połączeniu z idealną proporcją tłuszczów omega-3/6 i innych przeciwzapalnych składników odżywczych, jest uważana za powód, dla którego jest tak skuteczny.

5. Może zapobiegać niektórym formom raka

Dzięki idealnemu profilowi ​​kwasów tłuszczowych omega-3 i GLA, które naturalnie równoważą poziom zapalenia i pomagają wzmocnić układ odpornościowy, olej z nasion konopi ma również właściwości zapobiegania nowotworom. To tym samym badaniu z 2007 r. stwierdzono, że nasiona konopi, mogą stanowić ochronę przed chorobami serca, zauważyło również, że pomagają  w zapobieganiu nowotworom.

Naukowcy zgłosili również w The British Journal of Cancer i dzienniku Breast Cancer Research and Treatment, że spożycie nasion konopi dzięki THC-  (składnik psychoaktywny) pomaga w zaawansowanym raku piersi. Może również zatrzymać lub nawet odwrócić śmiertelną postać raka mózgu znanego jako gliobastoma multiforme.

6. Użyj oleju z nasion konopi, aby uzdrowić stan skóry

Stwierdzono, że olej z nasion konopi pomaga leczyć choroby skóry, takie jak egzema, łuszczyca i inne wysypki. Uważa się, że kwasy tłuszczowe oleju wpływają na reakcje immunologiczne w organizmie, co pomaga w promowaniu gojenia. Jest to również możliwe  ze względu na doskonałą równowagę olejów omega-6 i kwasów tłuszczowych omega-3.

Aby uzyskać najbardziej skuteczną ulgę, używaj oleju z nasion konopi zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz. Badania wykazały, że spożywanie oleju pomaga poprawić poziom niezbędnych kwasów tłuszczowych we krwi, co może przyspieszyć proces gojenia od wewnątrz. Dodatkowo, zastosowanie oleju z konopi do skóry może złagodzić suchość i świąd, zmniejszając potrzebę stosowania leków.

7. Olej z nasion konopi dla zdrowej cery

Olej z nasion konopi doskonale nadaje się do stosowania na skórę dla piękniejszej cery. Łatwo się wchłania, nawilża, nie jest tłusty. Ponadto olej pomaga oczyścić i odtruć skórę, a także wyrównuje koloryt skóry.

W przeciwieństwie do wielu innych olejów, nasiona konopi odżywiają suchą skórę bez przyklejania się do niej. Dzięki temu nie zatyka porów tak łatwo, jak inne cięższe oleje. Więc jeśli szukasz dobrego środka nawilżającego, który nie pozostawia tłustej pozostałości, wypróbuj olej z nasion konopi

Ponadto olej z nasion konopi jest podobny do naturalnych lipidów naszej skóry. W ten sposób jest w stanie przeniknąć komórki, aby głęboko nawilżyć zarówno naskórek, jak i warstwy podskórne.

8. Użyj oleju z nasion konopi w leczeniu trądziku

Możesz nie myśleć, że użycie jakiegokolwiek rodzaju oleju byłoby dobre w leczeniu trądziku . Jednak ze względu na swoją lekką konsystencję, olej z nasion konopi jest naprawdę fantastyczny dla skóry skłonnej do trądziku. Jak wspomniano powyżej, w ogóle nie jest tłusty.

To doskonały sposób wykorzystania oleju z nasion konopi,  Jest nośnikiem dla innych olejków do gojenia się skóry. Aby pomóc wyleczyć trądzik i zapobiec bliznowaceniu możesz dodać kilka kropli olejku neem. Możesz również dodać kilka kropli olejku lawendowego, który dodatkowo zmniejszy stan zapalny. Ta mikstura pomoże oczyścić skórę bez zatykania porów.

9. Olej z nasion konopi wspiera utratę wagi

Zastąpienie oleju z nasion konopi innymi olejkami w diecie może nawet pomóc w zrzuceniu wagi. Efekt ten wynika częściowo z bogatej zawartości składników odżywczych i zdrowych kwasów tłuszczowych. Ponadto, według wielu badań, w tym z 2007r. badaniu opublikowanym w Journal of Nutrition , zawartość GLA Olej wspiera utratę wagi. GLA naturalnie tłumi apetyt.  GLA zmniejsza również łaknienie cukru, co obniża całkowite spożycie kalorii, a także zmniejsza ryzyko stanów zapalnych. Spróbuj dodać olej z nasion konopi do pokarmów rano aby zmniejszyć uczucie głodu w ciągu dnia. .

10. Jest doskonałym źródłem białka roślinnego

Weganie i wegetarianie czasami mają trudności z uzyskaniem wystarczającej ilości białka w swojej diecie. Olej z nasion konopi zapewni Ci potrzebną ilość białka.  Olej jest również uważany za kompletne źródło białka, co jest bardzo rzadkie w królestwie roślin. (Oznacza to, że olej z nasion konopi oferuje wszystkie niezbędne aminokwasy, jak wspomniano wcześniej).

11. Używaj oleju z nasion konopi dla pięknych włosów

Olej z nasion konopi oferuje także korzyści dla włosów. W związku z tym istnieje wiele przepisów na domowe szampony, odżywki i inne produkty do włosów, które wymagają oleju. Użycie oleju z konopi na skórze głowy może poprawić krążenie krwi i zapobiegać infekcjom skóry głowy. Skutkuje to silniejszym, zdrowszym i dłuższym wzrostem włosów. Pomaga również pogrubić strukturę włosów, zapobiegać łupieżowi i zmniejszyć wypadanie włosów. W przypadku użycia bezpośrednio na końcach włosów , może nawilżać i wzmacniać pasma, aby zapobiec złamaniu.

Gdzie kupuję olej z nasion konopi?

Jeśli jesteś gotowy, aby wypróbować ten niesamowity naturalny składnik i doświadczyć wszystkich jego licznych zastosowań, pamiętaj, że jest wiele możliwości zakupu. Jeśli zdecydujesz się na zakup wiedz, że konopie są  stosowane do odtruwania gleby, sadzi się jr tam, gdzie gleba wymaga oczyszczenia. Więc dlatego, że tak łatwo przejmują na siebie zanieczyszczenia nie wolno kupować produktów z konopi z niepewnych źródeł. Uprawa musi być ekologiczna i czystość musi być każdorazowo sprawdzona. Ja korzystam z szerokiej gamy produktów z konopi firmy Innubio, gdzie mam gwarancję wysokiej jakości i gdzie klient zarejestrowany ma rabat 10% i nie ma żadnych zobowiązań, a jak zechce polecać innym tą ofertę to może zarobić na własne zakupy.

F
F
Twitter
zdrowietiens on Twitter
13 people follow zdrowietiens

F
F
F
F
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found