ekologiczne produkty

Naturalne produkty dlaczego warto z nich korzystać?

Z badań wynika, że prawie 30% Polaków nie potrafi określić zagrożeń występujących w środowisku najbliższym ich miejsca zamieszkania. 60% jest przekonanych, że w domu i miejscu pracy nie występują środowiskowe czynniki zagrażające zdrowiu.
Zmiany środowiskowe wpływają na nas wszystkich
Sposób w jaki zaspakajamy nasze potrzeby dzisiaj wyklucza zrównoważony rozwój i ogranicza perspektywy dla przyszłych pokoleń.
Nasze istnienie – zależy od zdrowych ekosystemów wody, żywności, paliw i żyznych gleb.
Ochrona przyrody i korzystania z jej zasobów odpowiedzialnie są warunkiem rozwoju człowieka i dobrego samopoczucia dla budowy elastycznych, zdrowych społeczności.

Nadchodząca generacja musi wykorzystać nadarzającą się okazję, aby zamknąć ten destrukcyjny rozdział w naszej historii i budować przyszłość, w której ludzie żyją i rozwijają się w harmonii z naturą.
Nasze wymagania dotyczące natury są nie do utrzymania
Wycinamy drzewa szybciej niż rosną, łowimy więcej ryb niż ocean może uzupełnić i emitujemy więcej dwutlenku węgla do atmosfery niż lasy i ocean mogą wchłonąć. W 2014 użyliśmy więcej zasobów naturalnych w ciągu ośmiu miesięcy, niż planeta może wyprodukować w ciągu 12 miesięcy. Przez pozostałą część roku, pożyczono środki od przyszłych pokoleń.

Kiedy przeciążamy zużycie jednego zasobu, skutki są odczuwalne gdzie indziej. Rozważmy powiązania między żywnością, wodą i bezpieczeństwem energetycznym. Ich wzajemna zależność oznacza, że wysiłki mające na celu zabezpieczenie jednego aspektu mogą zdestabilizować inne – próby zwiększenia wydajności produkcji rolnej, na przykład, może prowadzić do wzrostu zapotrzebowania na wodę i energię , a to wcześniej czy póżniej uderza w równowagę ekosystemów.
Istnieje sprzężenie zwrotne : zdrowie ekosystemów zależy od sposobów jakimi realizujemy nasze potrzeby, a stan ekosystemów warunkuje możliwości zaspakajania naszych potrzeb.
Lepsze wybory mogą być wykonane
W świecie, w którym tak wiele osób żyje w ubóstwie, może się wydawać, że chronienie przyrody jest luksusem. Ale to jest zupełnie odwrotnie. Dla wielu najbiedniejszych ludzi na świecie, natura jest ostatnią deską ratunku. Wszyscy potrzebujemy naturalnego jedzenia, wody słodkiej i czystego powietrza -gdziekolwiek żyjemy.

Poczyniono postępy w ostatnich latach obliczając wartość finansową naturalnego kapitału, który leży u podstaw naszych gospodarek i społeczeństw. Mimo, że każdy wycena usług ekosystemu jest „brutto zaniżona w nieskończoność”,to jednak tego rodzaju wycena może pomóc uregulować sprawy ekonomiczne dla ochrony przyrody i życia w sposób zrównoważony
Zadanie jest trudne, ale nie niemożliwe -to ludzkość spowodowała skażenia przyrody i ludzkość musi się z tym problemem uporać.
Budowanie przyszłości, w której ludzie będą żyli w harmonii z naturą zacznij od minimalizacji środków chemicznych w swoim otoczeniu.

Nasz świat chemiczny
Byłoby to niemożliwe, aby wyobrazić sobie świat bez sztucznych substancji chemicznych. Liczba obecnie dostępnych chemikaliów i wielkości, w których są wytwarzane, jest zadziwiająca.
Ponad 30.000 chemikalii jest teraz wprowadzane do obrotu w Unii Europejskiej, a to wszystko trafia do do powietrza, gleby i wody.
Dzieje się tak dlatego, że nasze priorytety są niewłaściwe (prowadzą do destabilizacji i wyniszczają nas samych). Jest tak nie tylko dlatego,że korporacje mające na celu tylko zysk i władzę świetnie nami manipulują. Możemy się temu przeciwstawiać, ale żeby tak się stało musimy mieć inne wartości niż to co nam jest podsuwane (szanować środowisko,i w poszukiwaniu technicznych rozwiązań na pierwszym miejscu stawiać bezpieczne warunki życia na ziemi.

Oto niektóre ze sposobów, w których wytwarzane przez człowieka substancje chemiczne są używane w naszym codziennym życiu:

Jedzenie i picie

Uważaj, co jesz: około 1000 różnych substancji chemicznych może być obecne w naszej żywności

Większość puszek do żywności jest pokryte żywicą, która zawiera hormon bisfenol A,- może dostać się do żywności znajdującej się w środku. Niektóre butelki wykonuje się z poliwenglanu (PC) również szkodliwego.
Odzież

Wiele ubrań jest  wykonane z włókien sztucznych lub z mieszaniny włókien naturalnych i syntetycznych i często stosuje się barwniki i chemiczne środki zmniejszające palność chemii.

Produkty czyszczące                                                                                                                                         ekologiczne produkty

Liczba środków czystości i środków dezynfekujących zawierających środki antybakteryjne, takie jak Triclosan wzrasta..Aromaty syntetyczne są również szeroko stosowane w produktach gospodarstwa domowego. Mogą utrzymywać się w środowisku przez długi czas i odkładają się w naszych ciałach, jak również przyrodzie.To tylko sygnał by pogłębiać wiedzę bo na ten temat można pisać bez końca.Na tym blogu jest sporo wpisów na ten temat, a w zakładce Wideo linki do filmów.

Kosmetyki

Zakup kosmetyków to loteria, bo jak często jesteśmy w stanie określić, czy niebezpieczne środki chemiczne są obecne w produkcie. Jest to szczególnie niemożliwe w odniesieniu do ftalanów. Można je znaleźć w kosmetykach, ale rzadko wymieniane są  w wykazie składników. Około 100 substancji ukrytych pod oznaczeniem zapach producenci nie ujawniają bo jest to tajemnica handlowa

Badania wskazują, że regularne stosowanie długotrwałe farb do włosów może być związane u niektórych osób z rozwojem alergii lub raka pęcherza .

W salonie

Meble, telewizory, inne urządzenia elektryczne, dywany i dywaniki często zawierają substancje chemiczne, które są plamo lub ognioodporne.
Niektóre substancje chemiczne stosowane jako środki zmniejszające palność (bromowane środki zmniejszające palność) utrzymują się przez dłuższy czas w środowisku, gromadzą się w naszym organizmie i mogą zakłócić nasze naturalne systemy i pracę hormonów.

Zabawki

Jest tymczasowy zakaz UE na temat używania ftalanów w zabawkach przeznaczonych do gryzione przez dzieci do lat trzech, ale inne zabawki nadal zawierają takie substancje chemiczne.

Jak Chemikalia wpływją na Ciebie
Toksyczne związki chemiczne okupują nasze ciała

Niebezpieczne substancje chemiczne znajdują się w tkance prawie każdej osoby na Ziemi, a ekspozycja na nie jest związana z kilku nowotworami i wielu problemami rozrodczymi, w tym wadami wrodzonymi.
Skutki i częstotliwość narażania nas na koktajl tych substancji są alarmujące:
Przebadano 13 wielopokoleniowych rodzin (babcia, matka, dzieci) z 12 krajów Europy. Znaleziono 73 sztuczne substancje chemiczne we krwi.
Inne badanie dotyczyło już niedostępnych na rynku DDT i PCB, ale ciągle wykrywanych we krwi osób badanych.

Wpływ na zdrowie ludzi, którzy byli narażeni na działanie sztucznych substancji chemicznych.
Osoby narażone na działanie sztucznych substancji chemicznych mogą ponieść następujące konsekwencje zdrowotne.
Mężczyzna                                                                                                                 ekologiczne produkty
rak jąder
niska liczba plemników
chłoniaki nieziarnicze
Szpiczak mnogi
Prace związane z astmą
nowotwory w miejscu pracy
Kobiety
rak piersi wzrósł o 50% od 1971 roku
chłoniaki nieziarnicze
wady wrodzone, poronienie
Prace związane z astmą
nowotwory w miejscu pracy
DZIECI
dramatyczny wzrost nowotworów u dzieci
trudności w uczeniu się
osłabienie układu odpornościowego, co powoduje większe narażenie na powszechne choroby.
przedwczesne dojrzewanie
Chociaż niektóre z tych efektów są spowodowane przez DDT i PCB, które są obecnie zakazane , wiele nowych substancji chemicznych o podobnych właściwościach, jest na rynku, którego długoterminowe efekty nie są jeszcze znane.

Dla potwierdzenia, że są bezpieczne muszą być regulacje prawne nie pozwalające dopuszczać na rynek substancji nie sprawdzonych pod względem bezpieczeństwa.

Aby ZMNIEJSZYĆ RYZYKO
Trzeba aktywnie poszukiwać rozwiązań dla ochrony przed toksycznymi zagrożeniami dla przyrody i człowieka.
Mylą się Ci, którzy czują się bezradni twierdząc, że nie mają na nic wpływu i nic się nie da zrobić. Da się i to w stylu codziennego życia.
Warto i trzeba dla siebie, dla najbliższych, dla środowiska, dla przyszłych pokoleń. Żeby zacząć trzeba poznać zagrożenia ich skalę i możliwe sposoby ich minimalizowania.
Świadomość w jakich czasach żyjemy, jakie wartości prezentują „elity” nakłada na nas odpowiedzialność.
Jest wiele możliwości poznania tematu zagrożeń np. na stronie  http://jolanta-lenart.pl/wideo  masz dużo filmów pokazujących problem, a na blogu http://jolanta-lenart.pl/blog  teksty związane z zagrożeniami.

To tyle tytułem wstępu w rozwijanym menu masz przedstawioną ofertę produktów naturalnych gdzie np.podstawowe składniki środków do czyszczenia domu to tymianek, olejek z drzewa herbacianego, kwas cytrynowy i ocet destylowany.
W ofercie jest 160 produktów z czterech kategorii:
1. Środki do czyszczenia mieszkań
2.środki do higieny osobistej
3. kosmetyki
4.Odżywianie i suplementy
Jest wiele powodów dla których warto zapoznać się z tą ofertą

  • Standarty jakie prezentuje firma
  • etyka firmy ( w pierwszej kolejności człowiek póżniej zysk. Firma bardzo nagradza lojalnych klientów)

Czyste środowisko jest niezbędne do zdrowego trybu życia. Produkty Wellnes które są przyjazne dla środowiska, to zapobieganie i powstrzymywanie destrukcyjnych procesów.
Melaleuca umożliwia setkom tysięcy rodzin możliwość lepszego dbania o czystość, zapewniając im bezpieczne, bardziej efektywne produkty zasilane przez siły natury.

Produkty nie zawierają agresywnych środków chemicznych, takich jak amoniak, fosforany i wybielacze w swoich formułach, Melaleuca trzyma się z dala od takich składników.

Składniki naturalne, ulegające biodegradacji mogą zapewnić taką samą lub lepszą skuteczność czyszczenia niż chemikalia – nie robiąc szkody nam i środowisku, działając skutecznie wewnątrz naszych domów nie zanieczyszczając strumieni rzek i oceanów. Produkty są wytwarzane, pakowane i dostarczane z dbałością o środowisko naturalne, oferując klientom bezpieczną i skuteczną alternatywę.

W zakładkach poniżej masz więcej informacji. Klientem sklepu można zostać z polecenia osoby, która już jest klientem. Możesz skontaktować się ze mną pokażę Ci najkorzystniejsze opcje zakupu.

Katalog    http://jolanta-lenart.pl/katalog

Więcej o bezpiecznych produktach
http://jolanta-lenart.pl/naturalne-produkty/informacje-o-melaleuca/
Środki czystości
http://jolanta-lenart.pl/naturalne-produkty/srodki-czystosci/
Środki higieny
http://jolanta-lenart.pl/naturalne-produkty/srodki-higieny/
Wellness
http://jolanta-lenart.pl/naturalne-produkty/wellness/
Lojalny klient
http://jolanta-lenart.pl/naturalne-produkty/lojalny-klient/
Kosmetyki
http://jolanta-lenart.pl/naturalne-produkty/kosmetyki/
Kawa
https://drive.google.com/file/d/0B3RLH8mtEmZ6RExieWtOOGMtcjg/view?usp=sharing

Olejki eteryczne
https://drive.google.com/file/d/0B3RLH8mtEmZ6ZXpwa0ZkaVhERm8/view?usp=sharing
Pytania dotyczące olejków eterycznych
https://drive.google.com/file/d/0B3RLH8mtEmZ6ajFGeG0tQWF5SFE/view?usp=sharing
Zastosowanie i właściwości olejków eterycznych
https://drive.google.com/file/d/0B3RLH8mtEmZ6RjdtVE41RFpGSVU/view?usp=sharing
Produkty dla aktywnych
https://drive.google.com/file/d/0B3RLH8mtEmZ6R2pxWWt3SXJma3M/view?usp=sharing

 

Kim jestem?

Nazywam się Jolanta Lenart. Na moim blogu dzielę się z Tobą moim życiem i doświadczeniem. Sprawi mi wielką przyjemność jeśli Ciebie zainspiruje do korzystnych zmian w Twoim życiu.Tematy jakimi się zajmuję to ekologiczny styl życia, marketing internetowy i rekomendacyjny. Chcesz więcej informaci zapisz się na jedną z moich list lub przejdz na stronę http://jolanta-lenart.pl/o-mnie/ Życzę Ci wielu wrażeń na blogu i sukcesów w życiu..

Polecam:

Newsletter

F
F
Twitter
zdrowietiens on Twitter
13 people follow zdrowietiens

F
F
F
F
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found