Objawy zawału często są bagatelizowane przez osoby starsze

Zawał serca może uderzyć nagle. Jego objawy są dość powszechne. Niekiedy może być tylko jeden objaw i to sprawia, że atak serca jeszcze trudniejszy do zdiagnozowania.

Ale co tak naprawdę się dzieje, gdy masz atak serca?objawy zawału

Co to jest zawał serca?

Serce jest niezwykłym narządem, który nadal może funkcjonować nawet po odłączeniu od ciała, tak długo, jak to ma odpowiednią podaż tlenu.  Musi pracować nieprzerwanie do pompowania krwi w całym organizmie.

To ważne, by twoje serce otrzymywało wystarczającą ilość utlenionej krwi by mięsień sercowy nie umarł. Utrata dopływu krwi może wystąpić, gdy w naszych tętnicach powstają płytki blokujące przepływ krwi. Płytka składa się z substancji tłuszczowych, cholesterolu, komórek, odpadów, wapnia i fibryny.

Gdy płytki narastają w naszych tętnicach wieńcowych mogą spowodować skurcz tętnicy wieńcowej i miażdżycę tętnic, co prowadzi do stwardnienie mięśnia sercowego i może prowadzić do skrzepu krwi w wypadku uszkodzenia płytki. Miażdżyca tętnic może prowadzić do choroby wieńcowej , która może wywołać atak serca.

objawy zawału Według American Heart Association, zawał serca może wystąpić również wtedy, gdy dopływ krwi nie może dotrzeć do serca z powodu zwężonych tętnic serca, powszechnie znanych jako choroba niedokrwienna serca.
W artykule opublikowanym w grudniu 2014 roku i dr Thomas S. Cowan pokazuje inne spojrzenie na występowanie zawałów. Twierdzi on, że zawały występują z powodu braku równowagi w centralnym układzie nerwowym .
Stres jest główną przyczyną braku równowagi w centralnym układzie nerwowym. W przypadku wystąpienia przewlekłego stresu, czujnik emocjonalny będzie aktywować współczulny układ nerwowy. Gdy układ przywspółczulny nie rekompensuje tego, będzie to powodować nieoczekiwane uwalniania adrenaliny, hormonu, który rozbija komórki mięśnia sercowego, wpływa na przepływ krwi potrzebnej sercu i dlatego występuje atak.
Ważne jest, aby znać różnicę między atakiem serca i zatrzymaniem akcji serca, ponieważ ludzie często myślą, że to to samo. Zatrzymanie krążenia dzieje się z powodu awarii elektrycznej serca, co powoduje nieregularne bicie serca i zazwyczaj występują bez żadnego ostrzeżenia.

Zatrzymanie krążenia jest spowodowana przez różne powody zdrowotne, takie jak kardiomiopatia lub zagęszczenie mięśnia sercowego, niewydolność serca, zaburzenia rytmu serca i migotanie komór. Zawał serca może zwiększać ryzyko wystąpienia zatrzymania krążenia i jest częstym powodem jego wystąpienia.

Co się dzieje podczas zawału serca?                                                               objawy zawału

Zastanawialiście się kiedyś, co dzieje się w czasie ataku serca?
Nagromadzenie przez lata płytek utrudnia lub wręcz uniemożliwia przepływ krwi.
Główną przeszkodą dla przepływu krwi jest skrzep (pęknięcia i substancje tłuszczowe zostają odsłonięte, to samo, co dzieje się, gdy pojawi się cięcie lub jakiejkolwiek rana ).

Tworzące się skrzepy krwi stają się główną przeszkodą do przepływu krwi. Twoje serce staje się pozbawione krwi bogatej w tlen, a twój układ nerwowy natychmiast wysyła sygnał do mózgu, co się dzieje. Następuje pocenie się i tętno jest przyspiesze. Mogą być także nudności i zrobi się słabo.

System nerwowy wysyła sygnały do rdzenia kręgowego, twoje inne części ciała zaczynają boleć. Zaczniesz czuć ogromny ból w klatce piersiowej, który powoli przemierza do szyi, żuchwy, uszu, ramion, nadgarstków, łopatek, pleców, a nawet brzuch. Ten zaciskający ból w klatce piersiowej może trwać od kilku minut do kilku godzin.
Tkanki naszego serca umrą jeśli nie dostaniemy szybko odpowiedniego leczenia. Jeśli Twoje serce przestaje bić , komórki Twojego mózgu umrą w przeciągu zaledwie 3do 7 minut.
Czynniki ryzyka zawału serca
Choroby serca to jedna z wiodących przyczyn zgonów. Należy wymienić następujące
czynniki
Wiek . Mężczyźni, którzy mają 45 lub więcej lat i kobiety, którzy 55 lat lub starsze są w grupie wysokiego ryzyka.
Tytoń . Długotrwałe narażenie na bierne palenie stawia się na wysokim ryzykiem chorób sercowo-naczyniowych.
Wysoki poziom cholesterolu . Jeśli masz wysoki poziom trójglicerydów i lipoprotein o niskiej wysokiej gęstości (HDL), jest prawdopodobne, że masz większe ryzyko zawału serca.
objawy zawału Cukrzyca , zwłaszcza jeśli nie leczona.
Wywiad rodzinny w kierunku zawału serca .Jeśli ktoś w Twojej rodzinie miał zawał jest większe ryzyko.
Siedzący tryb życia . Brak aktywności fizycznej prowadzi do wysokiego poziomu cholesterolu, a ten z kolei może prowadzić do powstawania blaszek miażdżycowych.
Otyłość . Jeśli stracimy 10 procent masy ciała, można również obniżyć ryzyko zawału serca.
Stres . Niemieccy naukowcy odkryli, że kiedy doświadczamy stresu, poziom białych krwinek wzrasta. Te z kolei zwiększa ryzyko rozwoju miażdżycy i pękaniu blaszek.
Zażywanie narkotyków . Używanie kokainy lub amfetaminy może spowodować skurcz tętnicy wieńcowej.
Jeśli masz wysokie ciśnienie krwi w czasie ciąży, ryzyko wystąpienia zawału serca jest wysokie.
Choroby autoimmunologiczne , takie jak reumatoidalne zapalenie stawów i toczeń .
Jeśli występuje którykolwiek z tych czynników ryzyka, zdecydowanie sugerujemy wizytę u lekarza, aby stosować środki zapobiegające zawałowi lub jakiejkolwiek chorobie sercowo-naczyniowej.
Oznaki i objawy zawału serca

Niektórzy ludzie mogą odczuwać łagodne lub nie odczuwać żadnych objawów zawału serca w ogóle. Zdarza się przede wszystkim to u osób chorych na cukrzycę.
Typowe objawy to:

1. Ból w klatce piersiowej lub dyskomfort . Jest najczęstszym objawem przy ataku serca. Niektórzy ludzie mogą doświadczyć nagłego ostrego bólu, a inni mogą czuć tylko łagodny ból. Może to trwać od kilku minut do kilku godzin.

2. Dyskonfort górnej części ciała : ramiona, plecy,szyja, szczęka, górna część żołądka i ogólny niepokój. .

3. Duszność . Niektórzy ludzie mogą doświadczyć tego objawu , oraz bólu w klatce piersiowej.
4. zimne poty , nudności, wymioty, nagłe zawroty głowy . Objawy te występują częściej u kobiet.

5. zmęczenie . Możesz czuć się zmęczony, z nieznanych przyczyn, a czasem to będzie trwało przez kilka dni.

U starszych ludzi może wystąpić jeden lub kilka tych objawów i często są one kojarzone z oznakami starzenia i lekceważone.
Jak zapobiec atakowi serca

Większości chorób sercowo-naczyniowych można zapobiec. Podstawą jest włąściwy styl życia:

1. Właściwe odżywianie.
To wcale nie oznacza całkowitego unikania tłuszczów i cholesterolu!
Nie wolno pozbawiać się naturalnych żródeł energii dla organizmu.

Trzeba unikać spożywania przetworzonej żywności, rafinowanych węglowodanów, cukru(zwłaszcza fruktozy ) i tłuszczów trans, ponieważ są przyczyną powstawania płytek miażdżycowych.
Wskazana strategia zdrowego odżywiania to:
Jak najwięcej świeżej ekologicznej żywności
Ogranicz spożycie fruktozy do 25 gramów dziennie. Jeśli masz cukrzycę, nadciśnienie, lub jeśli jesteś odporny na insulinę, utrzymać poziom fruktozy poniżej 15 gramów dziennie
Unikaj sztucznych substancji słodzących
Usuń gluten i inne alergizujące pokarmy z posiłków
Pamiętaj o naturalnych sfermentowanych pokarmach w diecie (nabiał, warzywa)           objawy zawału
Zrównoważyć stosunek Omega3 do Omega6

Zawsze pić czystą wodę
Jedz tłuszcze nasycone i jednonienasycone od zwierząt karmionych naturalnie.
Spożywać ekologiczne wysokiej jakości białka
Zdrowe jedzenie może nie wystarczyć, aby zachować w prawidłowej profilaktyce zawału serca- pamiętaj, to jest również ważne, aby obserwować, jak często jesz. To jest ważne żeby dać organizmowi szansę na zamianę tłuszczu w energię.
2. Ćwicz regularnie .
Optymalnie 2,5 godziny tygodniowo ćwiczeń to wiele korzyści dla serca, całego organizmu i lepszego samopoczucia.
3. Rzucić palenie .
Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) włączyła zakaz palenia jako środek zapobiegania chorobom układu krążenia, które mogą prowadzić do zawału serca. Palenie powoduje zwężenie naczyń krwionośnych .Powoduje również powstawanie zakrzepów krwi, które mogą prowadzić do zablokowania przepływu krwi do serca.
4. Należy unikać spożywania alkoholu .
Alkohol ma dużo pustych kalorii prowadzących do nadmiaru tłuszczu. Picie alkoholu powstrzymuje spalanie tłuszczu i kalorii i tak spożyte jedzenie staje się zapasem tłuszczu.
Alkohol powoduje zniszczenie Twojej kory przedczołowej, która promuje impulsywne odżywiania.
5. Usiądź w jak najmniejszym stopniu .

Długie godziny siedzenia mają szkodliwy skutek dla zdrowia
o 50-procentowym wzrostem ryzyka wystąpienia raka płuc i 90 o procent zwiększa się ryzyko wystąpienia cukrzycy typu 2.
6. Optymalizacja poziom witaminy D .
Istotne jest, jaki masz poziom witaminy D testowane corocznie jako niedobór tej witaminy zwiększa ryzyko zawału serca o 50 procent. W celu uzyskania korzyści zdrowotnych, trzeba utrzymać poziom 40 ng / ml lub 5,000-6,000 dziennie. Gorąco polecam ekspozycje na słońce najlepsze źródło witaminy D
7. Spróbuj uziemienia / uziemienia .
Chodzenie na boso
Idąc gołymi przelewów Foot wolne elektrony, które są silnymi przeciwutleniaczami, od ziemi do ciała. Uziemienie także redukuje stany zapalne w całym organizmie, ponieważ rozrzedza krew i wypełnia cię z ujemnie naładowanych jonów.

8. Uwolnij się od stresu .
Kiedy jesteśmy zestresowani nasz organizm uwalnia noradrenalinę. Działanie tego hormonu przyczynia się do pękania blaszek miażdżycowych. Noradrenalina jest uwalniana w odpowiedzi na stres, co sugeruje istnienie szybkich dróg uwalniania w odpowiedzi na pobudzenie nerwowe. I rzeczywiście tak jest .
Wskazane jest uczenie się zarządzania stresem , aby nie zaburzał on reakcji organizmu.To może zmniejszyć ryzyko zachorowania na choroby przewlekłe.
Jeśli chcemy cieszyć się życiem nie limitujmy sobie szans na uniknięcie chorób układu krążenia i zawału
Zapraszam do przeczytaniu na moim blogu tekstu o możliwości korzystania z najwyższej jakości kwasów Omega3 (składniki odżywcze przynoszą korzyści, których nie możesz zignorować.
Wszyscy wiemy jak korzystne dla układu krwionośnego jest stosowanie ekstraktów z winogron. Przedstawiam Ci opatentowaną w Stanach Zjednoczonych mieszankę ekstraktów ze skórek oraz nasion winogron, wzbogaconą ekstraktem z czerwonego wina, cebuli, zielonej herbaty, oraz bromenaliny (enzym trawioncy białko )
Włąściwości
Ekstrakty z nasion i skórek winogron wspomagają utrzymanie prawidłowego ciśnioenia krwi
Połączenie ekstraktu z nasion i sorek z winogron z ekstraktami czerwonego wina,zielonej herbaty, cebuli i czarnej ajgody, oraz enzymów wspomaga:
Obniżenie utlenienia cholesterolu LDL
utrzymanie prawidłowej aktywności płytek krwi
poprawę czynności śródbłonka
Technologia wytwarzania gwarantuje wysokie stężenie polifenoli mających dobroczynny wpływ na serce.
Sterole roślinne przyczyniają się do utrzymania prawidłowego stęzenia cholesterolu. EPA i DHA zawarte w kwasach tłuszczowych omega 3 odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie serca . Witaminy C, oraz E o silnych właściwościach przeciwutleniających przyczyniają się do ochrony komórek przed stresem oksydacyjnym. Taka jest odpowiedz natury na utrzymanie prawidłowego stężenia cholesterolu.Zainteresuj się preparatem , który daje niezwykłe naturalne efekty . Jest to formuła zawierająca sterole roślinne , kwasy tłuszczowe omega3, Koenzym Q10, oraz witaminy C i E o włąściwościach przeciwutleniających.Każdy komu naprawdę zależy na zdrowym układzie krwionośnym powinien sprawdzić działanie tego preparatu.
Masz pytania proszę o kontakt . Chcesz dostawać informacje zostaw maila na stronie
Toksyny w naszym życiu

8 + 15 =

F
F
Twitter
zdrowietiens on Twitter
13 people follow zdrowietiens

F
F
F
F
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found