Olejek eukaliptusowy ma wszechstronne zastosowanie terapeutyczne

Leczenie ran

Olejek eukaliptusowy ma właściwości antybakteryjne i antyseptyczne, które są skuteczne w leczeniu ran, oparzeń, skaleczeń, otarć, ran i zadrapań. Można go również przekształcić w maść lub maść leczniczą i ukąszeń bąki i użądlenia. Wraz z działaniem jako naturalny środek przeciwbólowy w tym obszarze, zapobiega on również infekcjom obszaru, co przyspiesza gojenie.

Lista jest długa, ale nie zapomnij użyć eukaliptusa na swoich pupilach! Udowodniono, że jest bezpieczny w prawie dowolny sposób, w jaki można go użyć na sobie. Tylko pamiętaj, aby trzymać go z dala od oczu i wszelkich otwartych ran!

Korzyści z olejku eukaliptusowego

Korzyści z olejku eukaliptusowego wynikają z jego zdolności do pobudzania odporności, zapewniają ochronę antyoksydacyjną i poprawiają krążenie oddechowe.

Początkowo określany jako „eukaliptol” przez społeczność naukową, korzyści zdrowotne płynące z olejku eukaliptusowego pochodzą z substancji chemicznej znanej obecnie jako cineole –  związek organiczny wykazujący zdumiewające, szerokie działanie lecznicze, w tym wszystko, od zmniejszania stanu zapalnego i bólu Drzewo eukaliptusowe (znane również jako Tasmanian Blue Gum) to wiecznie zielone drzewo pochodzące z Australii, często uważane za główne źródło żywności dla niedźwiedzi koala. Choć zapewnia niesamowite wsparcie żywieniowe dla dzikich zwierząt, olejki eteryczne uzyskane z liści eukaliptusa mają również silne właściwości lecznicze.

Według angielskiego folkloru, wczesny angielski osadnik miał kciuk prawie odcięty przez siekierę. Jego ojciec, który był dobrze zaznajomiony z aborygeńską medycyną ludową, doradził mu, by po zszyciu założył bandaż mocno związanych liści eukaliptusa.

Najwidoczniej Aborygeni używali eukaliptusa, aby leczyć większość ran. Później, kiedy chirurg zobaczył ranę, wyraził zdumienie, że kciuk zagoił się tak szybko i bez śladu infekcji.

Raporty na ten temat rozpowszechniły się w całej Australii, a farmaceuci tacy jak Joseph Bosisto zaczęli pracować nad pomysłem komercyjnego produkowania olejku eukaliptusowego w 1852 roku.

10 najlepszych zastosowań olejku eukaliptusowych

 

Obecnie, olejek z eukaliptusa ma szeroki zakres korzyści zdrowotnych, w tym:

1. Przeziębienia i grypa

Eucalyptus działa jako środek wykrztuśny i pomaga oczyścić organizm z toksyn i szkodliwych mikroorganizmów, które mogą powodować nudności. Jednym z najskuteczniejszych sposobów wykorzystania eukaliptusa na przeziębienie jest upuszczenie kilku kropli olejku do dyfuzora przed pójściem spać, abyś mógł skorzystać z zalet uzdrawiania przez całą noc.

W bardziej ostrych sytuacjach można zrobić kąpiel parową, wlewając do miski filiżankę wrzącej wody, a następnie wymieszać 10 kropli eukaliptusa EO, położyć ręcznik na głowie i głęboko wdychać przez pięć-10 minut.

2. Odżywianie włosów

Kilka kropli olejku eukaliptusowego z odrobiną oleju kokosowego lub oliwy z oliwek nadaje włosom miły nawilżający efekt. Jest to szczególnie przydatne w zwalczaniu łupieżu i swędzącej skóry głowy. Eukaliptus jest również stosowany jako naturalny środek na wszy w zastępowaniu zabiegów chemicznych.

3. Środek do czyszczenia rąk

Eucalyptus EO to doskonały środek czyszczący do usuwania tłuszczu i brudu po dniu pracy i może usunąć ból rąk i stóp po zmieszaniu z solą . Po prostu wymieszaj sól morską, sól epsom i olej eukaliptusowy, aby usunąć tłuszcz i brud na dobre.

4. Zapalenie zatok i alergie

Badanie przeprowadzone przez NYU Medical School wykazało, że stosowanie eukaliptusa było skuteczne w leczeniu zapalenia zatok . Pacjenci doświadczyli szybszej poprawy po uzupełnieniu olejkiem eukaliptusowym przy  alergii i problemach z zatokami. W badaniu uczestnicy brali olej eukaliptusowy wewnętrznie, a także zaleca się płukanie gardłem.

5. Naturalna opieka domowa  

Eukaliptus nie tylko dostarcza przyjemnego, świeżego zapachu do domowych produktów, ale także dodaje ważne właściwości przeciwdrobnoustrojowe. Nie możesz się pomylić wkładając kilka kropli do prawie wszystkiego: mydła , detergentu do prania , wody z mopa, środka do czyszczenia toalet, myjki do okien … lista jest długa!

6. Usuwanie nieprzyjemnych zapachów  

Niezależnie od tego, czy walczysz ze śmierdzącymi butami, czy śmierdzącym psim łożem, topicznie myj przedmioty, aby usunąć nieprzyjemne zapachy mokrą szmatką nasączoną olejem eukaliptusowym, i umieść na zewnątrz, aby wyschły na słońcu. Może to zapobiegać powstawaniu nieprzyjemnych zapachów i zachować nienaruszony kształt! Można również wymieszać go z olejem z cytryny lub olejem z drzewa herbacianego, aby uzyskać spray przeciwzapaleniowy.

7. Oczyszczacz powietrza

Spróbuj umieścić kilka kropel w filtrach próżni i suszarki do ubrań, aby odświeżyć je i trochę odkazić. Ponadto doskonale nadaje się do zabijania pleśni w domu, a także do mieszania eukaliptusa z innymi olejkami, takimi jak goździk i olejek z drzewa herbacianego, aby oczyścić powietrze i utrzymać dom wolny od pleśni.

 

8. Usuwanie plam

Podobnie jak olejek z cytryny, olej eukaliptusowy jest bardzo skuteczny w usuwaniu plam na dywanie, ubraniach iw zasadzie każdej tkaninie, którą masz w domu. Działa nawet po to, żeby się pozbyć gumy! Upewnij się, że „przetestujesz” go w niewidocznym miejscu, aby upewnić się, że olej nie reaguje dziwnie na materiał, który traktujesz. Po prostu nie wiesz, co jest w syntetycznych materiałach w dzisiejszych czasach!

9. Problemy z oddychaniem

Olejek eukaliptusowy jest wysoce skuteczny w leczeniu problemów oddechowych, takich jak astma , zapalenie oskrzeli , POChP, zapalenie płuc, a nawet gruźlica. Używanie eukaliptusa w leczeniu astmy to sprawdzone leczenie, rozszerza naczynia krwionośne i umożliwia więcej tlenu do płuc. Wystarczy zmieszać olejek eukaliptusowy, olejek miętowy i olejek kokosowy  i umieścić na górnej części klatki piersiowej.

po zabijanie komórek białaczki !

Chociaż eukaliptus ma najwyższy znany poziom cineoli w każdej roślinie (do 80-95 procent), naukowcy odkryli, że kilka innych roślin ma również znaczący poziom cineolu :

  • Konopie indyjskie
  • Kardamon
  • Imbir
  • Helichrysum
  • Mięta pieprzowa
  • rozmaryn
  • Drzewo herbaciane

Może to być jeden z powodów, dla których mieszanina olejków eterycznych wyekstrahowanych z tych roślin ma tak potężny efekt synergiczny. Podobnie jak większość rzeczy w przyrodzie, harmonijne działanie wielu środków leczniczych współpracujących tworzy zdumiewające super środki zaradcze.

Badania i badania eukaliptusowe

Niektóre z najbardziej ekscytujących badań nad olejem eukaliptusowym obecnie pokazują, że może on pomóc w zapobieganiu lekoopornym infekcjom bakteryjnym, takim jak gruźlica (TB). Ponieważ coraz więcej szczepów gruźlicy wciąż ewoluuje w obronie przed tradycyjnie stosowanymi protokołami narkotykowymi, główny problem zdrowia publicznego wyrósł na pierwszy plan – szczególnie w regionach takich jak Afryka, które nadal są bardzo dotknięte wirusem HIV / AIDS.

W jednym z badań, opublikowanym w Journal of Natural Products w marcu ubiegłego roku, podjęto próbę oceny, w jaki sposób wykorzystanie eukaliptusa citriodora w olejku eterycznym jest skuteczne w stosunku do wdychającej lekoopornej TB (MDR / XDR-TB). Oprócz odkrycia 32 aktywnych związków przeciw TB w E citriodora , zaobserwowano sposób, w jaki wiele składników wchodziło w interakcje ze sobą i odkrył, że pewne kombinacje dosłownie hamowały gruźlicę przenoszoną przez powietrze o ponad 90 procent!

Inne badania oceniające korzyści z wdychania eukaliptusa wykazują podobnie niesamowite wyniki ze względu na silne działanie przeciwzapalne.

Badaczka ze szpitala uniwersyteckiego w Bonn w Niemczech opublikowała artykuł w czasopiśmie Drug Research w maju, podkreślając, że powszechnie stosowany w eukaliptusie olejku eterycznego cilnik jest faktycznie skuteczną długotrwałą terapią wspomagającą kontrolę POChP (przewlekłą obturacyjną chorobą płuc) oraz poprawić astmę.

Korzyści z eukaliptusa obejmują nawet obniżenie wysokiego ciśnienia krwi! Francuscy naukowcy testowali zdolność olejków eukaliptusowych do rozluźnienia aort szczura i stwierdzili, że jest dość skuteczny.

Jak widać, zastosowania i zalety olejku eukaliptusowego są niesamowite. Jest to niezbędny olej do przechowywania w naturalnej apteczce lub domowej apteczce.

Chcesz sprawdzić działanie olejku eukaliptusowego proszę o kontakt, mamy w 100% naturalny olejek z 9 certyfikatami czystości

F
F
Twitter
zdrowietiens on Twitter
13 people follow zdrowietiens

F
F
F
F
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found