Pochodzący z Indonezji i Madagaskaru goździki (Eugenia caryophyllata) można znaleźć w przyrodzie jako nieotwarte różowe pąki kwiatowe wiecznie zielonego drzewa.

Zgarnięte ręcznie pączki są suszone, aż stają się brązowe, a po ich zmieleniu proszek jest używany do gotowania lub przekształcany w olejki eteryczne do różnych celów leczniczych.

W przeciwieństwie do większości innych przypraw, goździki można uprawiać przez cały rok, co dało rdzennym plemionom, że używają go wyraźną przewagę nad innymi kulturami, ponieważ korzyści zdrowotne  są bardziej dostępne

.

Bogate w mangan (126,4%) i inne składniki odżywcze, w tym potas, magnez i wapń – stosowane w profilaktyce i leczeniu osteoporozy, niedokrwistości i zespołu napięcia przedmiesiączkowego (PMS) obejmują również inne zalety olejku z goździków:

  • Eliminuje trądzik
  • Zabija pasożyty
  • Poprawia krążenie krwi
  • Redukuje chorobę dziąseł
  • Zwiększa energię
  • Naturalny środek przeciwzapalny
  • Zabija pleśń i grzyby

Historia mówi nam, że Chińczycy używali goździków od ponad 2000 lat jako zapachu i przyprawy, i że trafiły one na międzynarodową scenę zdrowia kilkaset lat później. Od tego czasu jest stosowany w wielu produktach do celów rolniczych i kosmetycznych.

Najgłębsze właściwości olejku goździkowego wiążą się jednak z jego szerokim zastosowaniem w homeopatycznej medycynie naturalnej. Ponieważ zawiera podwyższony poziom eugenolu, olejek goździkowy okazał się niezwykle wszechstronny i został dokładnie zbadany jako skuteczna alternatywa dla wielu nowoczesnych metod leczenia.

Olejek goździkowy

Chociaż od wieków podejrzewa się leczenie stanów zapalnych, Journal of Immunotoxicology opublikował niedawno pierwsze w historii badanie dowodzące, że eugenol w goździkowym olejku jest rzeczywiście silnym środkiem przeciwzapalnym.

Pokazując, że niskie dawki eugenolu mogą chronić wątrobę przed chorobą, zaobserwowano również, że eugenol odwraca stan zapalny i utlenianie komórkowe (co powoduje starzenie). Zaobserwowano również, że przyjmowanie dużych dawek wewnętrznie może zaszkodzić wyściółce przewodu pokarmowego i zewnętrznie może podrażnić wrażliwą skórę

Ze względu na swoją siłę działania olej goździkowy należy mieszać z olejem nośnym, takim jak olej kokosowy lub inne łagodne oleje do większości zastosowań miejscowych i stosować tylko przez krótki czas do dwóch tygodni w warunkach wewnętrznych.

Oprócz tego, że jest to sprawdzony środek przeciwzapalny, olejek goździkowy jest powszechnie stosowany jako środek antyseptyczny do infekcji jamy ustnej oraz jako środek przeciwbakteryjny o szerokim spektrum działania, który zapobiega  wielu  chorób.

Korzyści dla olejku goździkowego

Korzyści zdrowotne wynikające  są ogromne i obejmują zdrowie wątroby, skóry, włosów i ust. Ale poniżej znajdują się 3 najczęstsze sposoby, w których olej z goździków jest dziś stosowany w medycynie.

1. Olejek goździkowy do skóry i trądziku

Aby ocenić jego skuteczność jako środka przeciwbakteryjnego, badacze z Uniwersytetu w Buenos Aires postanowili ustalić, które bakterie są najbardziej wrażliwe na potencję goździków.

Według ich badań, goździk ma największą zdolność przeciwdrobnoustrojową w stosunku do E. coli, a także wywiera znaczną kontrolę nad Staph aureus, który powoduje trądzik i Pseudomonas aeruginosa, który wywołuje zapalenie płuc.

Jako naturalny środek, aby wyeliminować trądzik, weź 3 krople oleju goździkowego i wymieszaj z 2 łyżeczką surowego miodu. Wymieszaj razem i umyj twarz lub możesz również wypróbować mycie twarzy olejkiem z drzewa herbacianego.

2. Goździki dla Candida

Jednym z najbardziej ważnych  zastosowań goździka jest walka z candida. Opublikowany w czasopiśmie ” Oral Microbiology & Immunology” , przeprowadzono badanie, aby zobaczyć, jak radzi sobie z innymi lekami przeciwgrzybiczymi i zaobserwował, że goździk jest równie skuteczny jak nystatyna, lek często przepisywany w celu opanowania zakażeń drożdżowych jamy ustnej (drozd) i zawiera mnóstwo brzydkich efektów ubocznych.

Ponadto, oprócz eliminacji Candida, olejek goździkowy skutecznie zabija pasożyty jelitowe i skutecznie oczyszcza z  pasożytów. Aby  pozbyć się candida oczyścić, można wziąć olej goździkowy wewnętrznie przez 2 tygodnie, ale polecam być pod opieką lekarza lub dietetyka w czasie kuracji. Ponadto spożywaj duże ilości żywności bogatej w probiotyki i usuwaj przetworzony cukier i ziarna przez pewien czas.

3. Olejek goździkowy do zębów

Znany lek z  olejeku goździkowego do zębów został po raz pierwszy udokumentowany w 1640 r. We francuskim „Practice of Physic”, chociaż istnieją powody, by sądzić, że Chińczycy stosowali ten homeopatyczny sposób już  ponad 2000 lat.

Dzisiaj, goździk jest powszechnie akceptowany jako niezawodne rozwiązanie dla suchego gniazda i do łagodzenia bólu i dyskomfortu związanego z różnymi zaburzeniami zębowymi.

Na przykład Journal of Dentistry opublikował badanie w 2006 r., Które wykazało, że olejek goździkowy działa tak samo znieczulająco jak benzokaina, środek miejscowo stosowany powszechnie przed wprowadzeniem igły. Z tego powodu można użyć olejku z goździków do ząbkowania niemowląt poprzez zmieszanie go z olejem kokosowym i pocieranie go na dziąsłach.

Ponadto badania wykazały, że olej goździkowy ma jeszcze bardziej dalekosiężne skutki. Indyjski Departament Stomatologii Zdrowia Publicznego przeprowadził ostatnio badanie oceniające zdolność goździka do spowolnienia procesu odkamieniania zębów („erozja zębów”) w porównaniu z eugenolem, octanem eugenylu, fluorem z grupą kontrolną.

Fluor jest szkodliwy, olejek goździkowy świetnie go zastąpi i można go łączyć z pastą.

 

4. Wartość antyoksydacyjna

30 razy więcej antyoksydantów niż w borówkach amerykańskich, a przeciwutleniacze są cząsteczkami, które odwracają uszkodzenia powodowane przez wolne rodniki, w tym śmierć komórki i raka. Badania wykazały, że przeciwutleniacze spowalniają starzenie się, degenerację i chronią organizm przed złymi bakteriami i wirusami.

Ze względu na wysoki poziom antyoksydantów i poziomy eugenoli, goździk jest również znany jako „ochronne” zioło i był stosowany w mieszankach olejków eterycznych.

Historia mówi nam, że olej z goździków był jednym z głównych olejków eterycznych, które chroniły ludzi przed zarażeniem się dżumą w Europie. Grupa złodziei została złapana przez króla i zapytał ich, dlaczego nie są chorzy lub martwi z powodu zarażenia przez dżumę, o którym mówili, ponieważ pokryli się tą ochronną mieszanką olejków, w tym z goździków.

Do długotrwałego stosowania cynamon jest kolejnym wspaniałym ziołem, które można dodać do codziennej diety, aby zwiększyć spożycie przeciwutleniaczy.

Jeśli chcesz wykorzystać zalety olejku goździkowego, rozważ rozprowadzenie go w domu, aby oczyścić powietrze, połóż je na dziąsła wokół bolącego zęba, włóż do domowych produktów do higieny osobistej, takich jak dezodorant, środek czyszczący i pasta do zębów, lub jeśli jesteś narażony na przeziębienie lub grypą, wymieszaj go z olejem kokosowym i wetrzyj go w szyję i klatkę piersiową, aby uzyskać naturalną ochronę antyoksydacyjną.

Chcesz sprawdzić działanie tego olejku proszę o kontakt. Nasze olejki są w 100% naturalne i mają9 certyfikatów czystości.

 

F
F
Twitter
zdrowietiens on Twitter
13 people follow zdrowietiens

F
F
F
F
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found