Korzeń imbiru jest szeroko stosowany jako przyprawa i od tysięcy lat jest stosowany w medycynie ludowej. Ze względu na właściwości trawienne imbir jest integralną częścią kuchni azjatyckiej. Najczęściej dodaje się do posiłków, w tym mięsa, ze względu na jego zdolność wspomagania trawienia. Olejek z imbiru i imbiru zyskuje na popularności dzięki swoim właściwościom konserwującym i smakowym.

Korzyści zdrowotne płynące z olejku imbirowego są niemal identyczne jak korzyści zdrowotne świeżego imbiru ; w rzeczywistości najsilniejszą formą imbiru jest olejek eteryczny, ponieważ zawiera on najwyższe poziomy gingerolu. Olejek eteryczny jest najlepszym sposobem wykorzystania imbiru jako leku. Może być stosowany wewnętrznie w celu leczenia schorzeń lub pocierania miejscowym olejem nośnikowym na obszarze bólu.

Dziś olejek z imbiru jest stosowany w leczeniu nudności, rozstroju żołądka, zaburzeń miesiączkowania, stanów zapalnych i układu oddechowego. Stosowany jako aromaterapia powoduje że mamy więcej odwagi i pewności siebie, dlatego jest znany jako „olej umocnienia”.

Fakty

Imbir jest zielną byliną. Łodygi mają wąskie, zielone liście i żółte kwiaty. Imbir pochodzi z południowych Chin i rozprzestrzenia się ostatecznie na Wyspy Spice, inne części Azji, a następnie do Afryki Zachodniej i na Karaiby. W wyniku opłacalnego handlu przyprawami imbir został wywieziony do Europy i Indii w pierwszym wieku naszej ery; z ponad 33 procentami światowej produkcji, Indie pozostają największym producentem.

Imbir należy do rodziny roślin, które zawierają   kurkumę  i kardamon,wyjątkowo korzystne dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Ma słodki, korzenny, drzewny i ciepły zapach. Olejek z imbiru to rozgrzewający olej eteryczny, który działa antyseptycznie, przeczyszczająco, tonizująco i pobudzająco.

Spośród 115 różnych składników chemicznych znajdujących się w korzeniu imbiru, korzyści terapeutyczne pochodzą z gingeroli, oleistej żywicy z korzenia, która działa jako bardzo silny przeciwutleniacz  i środek przeciwzapalny. Olejek eteryczny z imbiru składa się również z około 90 procentowych seskwiterpenów, które są środkami obronnymi, które mają właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne. Bioaktywne składniki olejku z imbiru, w szczególności gingerolu, zostały starannie ocenione pod kątem klinicznym, a badania sugerują, że imbir powinien być stosowany regularnie – ma zdolność wyleczenia szeregu chorób i stanów chorobowych

 

10 Korzyści

1. Leczy rozstrój żołądka i podtrzymuje trawienie

Olejek z imbiru jest jednym z najlepszych naturalnych środków na kolkę , niestrawność, biegunkę, skurcze i bóle żołądka. Olejek z imbiru jest również skuteczny jako naturalne lekarstwo na  nudności i do leczenia wymiotów.

W badaniu z 2015 r. Opublikowanym w czasopiśmie Journal of Basic and Clinical Physiology and Pharmacology  oceniono działanie ochronne dla żołądka olejku imbirowego u szczurów. Etanol był stosowany do wywoływania wrzodów żołądka u szczurów Wistar; olejki eteryczne z imbirem hamowały owrzodzenie o 85 procent. Badania wykazały, że zmiany etanolowe, takie jak martwica, erozja i krwotok ściany żołądka, uległy znacznemu zmniejszeniu po doustnym podaniu olejku eterycznego.

W recenzji naukowej opublikowanej w opartej na dowodach z alternatywnej medycyny oceniano skuteczność olejków eterycznych w zmniejszeniu stresu i nudności po zabiegach chirurgicznych. Olejek z imbiru wykazał również działanie przeciwbólowe przez ograniczony czas – pomógł w łagodzeniu bólu natychmiast po operacji.

2. Leczy infekcje

Olejek z imbiru jest antyseptyczny; zabija infekcje wywołane przez mikroorganizmy i bakterie. Obejmuje to infekcje jelitowe, bakteryjną czerwonkę i zatrucie pokarmowe.

Olejek z imbiru jest skuteczny przeciwko malarii, na przykład zakaźnej chorobie przenoszonej przez komary. Malaria powoduje objawy, które zazwyczaj obejmują gorączkę, zmęczenie, wymioty i bóle głowy; w ciężkich przypadkach może powodować żółtą skórę, drgawki, śpiączkę lub śmierć.

3. AIDS Problemy z oddychaniem

Olejek z imbiru usuwa śluz z gardła i płuc, a wiadomo, że pokonuje przeziębienie i grypę , naturalnie leczy kaszel , leczy astmę, naturalnie 

leczy zapalenie oskrzeli i pomaga w utracie oddechu. Ponieważ jest to środek wykrztuśny, olejek z imbiru sygnalizuje organizmowi zwiększenie ilości wydzielin w drogach oddechowych, które smarują podrażniony obszar.

Badania wykazały, że olejek z imbiru stanowi naturalny środek na astmę . Astma jest chorobą układu oddechowego, która powoduje skurcze mięśni oskrzeli, obrzęk wyściółki płuc i zwiększoną produkcję śluzu. To prowadzi do niezdolności do łatwego oddychania. Może to być spowodowane zanieczyszczeniem, otyłością, infekcjami, alergiami, wysiłkiem fizycznym, stresem lub zaburzeniami hormonalnymi. Ze względu na właściwości przeciwzapalne imbiru, zmniejsza obrzęk płuc i pomaga w otwarciu dróg oddechowych.

4. Redukuje stan zapalny

Zapalenie, w zdrowym ciele, jest normalną i skuteczną reakcją, która ułatwia leczenie; jednakże, gdy układ odpornościowy nadmiernie się rozluźnia i zaczyna atakować zdrowe tkanki ciała, spotykamy się ze stanem zapalnym w zdrowych częściach ciała, co powoduje wzdęcia, obrzęk, ból i dyskomfort. Nieprawidłowe stany zapalne są źródłem większości chorób i jest to przyczyną zespołu nieszczelnego jelita , zapalenia stawów, a także celiakii i zespołu jelita drażliwego. Ważne jest, aby spożywać przeciwzapalne pokarmy i rośliny, aby zmniejszyć tę odpowiedź immunologiczną.

Składnik olejku z imbiru, zwany Zingibain, odpowiada za właściwości przeciwzapalne oleju. Ten ważny składnik zapewnia ulgę w bólu i leczy bóle mięśni , zapalenie stawów, migreny i działa jako środek przeciwbólowy . Uważa się, że olejek imbirowy zmniejsza ilość prostaglandyn w organizmie, które są związkami związanymi z bólem.

W badaniu z 2013 r. Opublikowanym w Indian Journal of Physiology and Pharmacology  stwierdzono, że olejek imbirowy ma działanie przeciwutleniające, a także ma  właściwość przeciwzapalną i antynocyceptywną . Po potraktowaniu olejem imbirowym przez miesiąc, poziom enzymów wzrósł we krwi myszy. Dawka również usuwała wolne rodniki i  powodowała znaczne zmniejszenie ostrego stanu zapalnego. 

5. Wzmacnia Zdrowie Serca

Olejek eteryczny imbirowy ma moc zmniejszania poziomu cholesterolu i krzepnięcia krwi. Według University of Maryland Medical Center kilka wstępnych badań sugeruje, że imbir może obniżać poziom cholesterolu i zapobiegać krzepnięciu krwi , co może pomóc w leczeniu chorób serca, w których naczynia krwionośne mogą zostać zablokowane i prowadzić do zawału serca lub udaru mózgu.

Wraz z obniżaniem poziomu cholesterolu wydaje się, że olej z imbiru poprawia metabolizm lipidów, pomagając zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych i cukrzycy.

6. Wysoki poziom przeciwutleniaczy

Korzeń imbiru zawiera bardzo wysoki poziom wszystkich przeciwutleniaczy . Przeciwutleniacze są substancjami, które pomagają zapobiegać pewnym typom uszkodzeń komórek, zwłaszcza powodowanym przez utlenianie; Uszkodzenia oksydacyjne odgrywają dziś ważną rolę w chorobie i są związane z chorobami, takimi jak choroby serca, nowotwory i otępienie.

Według książki ” Herbal Medicine, Biomolecular and Clinical Aspects „, olejek z imbiru jest w stanie zmniejszyć związane z wiekiem markery stresu oksydacyjnego i zmniejszyć uszkodzenia oksydacyjne. Po potraktowaniu ekstraktami imbiru nastąpił spadek peroksydacji lipidów, czyli gdy wolne rodniki „wykradły” elektrony z lipidów i spowodowały uszkodzenia. Ten olejek z imbiru pomaga zwalczyć wolne rodniki .

Inne badanie wykazało, że gdy szczury były karmione imbirem, doświadczyły mniej uszkodzeń nerek z powodu stresu oksydacyjnego wywołanego niedokrwieniem, co ma miejsce w przypadku ograniczenia dopływu krwi do tkanek.

Ostatnio badania skupiły się na działaniach przeciwnowotworowych olejku z imbiru; wiąże się to z działaniem przeciwutleniającym -nerwerolu i zerumbonu, dwóch składników oleju imbirowego. Według badań, te potężne składniki są w stanie tłumić utlenianie komórek rakowych i były skuteczne w tłumieniu CXCR4, receptora białkowego, w różnych nowotworach, w tym w trzustce, płucach, nerkach i skórze.

Podano, że olejek imbirowy hamuje promowanie guza w skórze myszy, szczególnie gdy w leczeniu stosuje się gingerol, więc może on działać jako naturalne leczenie raka .

7. Naturalny afrodyzjak

Olejek imbirowy zwiększa pożądanie seksualne; porusza kwestie takie jak impotencja i utrata libido. Impotencja, znana również jako zaburzenie erekcji, to niezdolność mężczyzny do utrzymania erekcji na tyle długo, aby było normalne, satysfakcjonujące współżycie seksualne.

Ze względu na swoje właściwości rozgrzewające i pobudzające, olejek eteryczny z imbiru służy jako skuteczny i naturalny afrodyzjak, a także naturalny środek na impotencję . Pomaga także rozładować stres i wywołuje uczucie odwagi i samoświadomości – eliminując zwątpienie i strach.

8. Łagodzi lęk

W aromaterapii olejek imbirowy  jest w stanie rozładować uczucie lęku , niepokoju, depresji i wyczerpania. 

W medycynie ajurwedyjskiej uważa się, że olejek imbirowy pomaga w problemach emocjonalnych  takich jak strach, porzucenie i brak pewności siebie lub motywacji.

9. Łagodzi ból mięśni i menstruacyjny

Ze względu na składniki przeciwbólowe, takie jak zingibain, olejek imbirowy łagodzi skurcze menstruacyjne , bóle głowy, bóle pleców i bolesność. Badania sugerują, że codzienne spożywanie kropli lub dwóch olejków eterycznych z imbirem jest bardziej skuteczne w leczeniu bólu mięśni i stawów niż leki przeciwbólowe, które są podawane przez lekarzy rodzinnych – wynika to z jego zdolności do zmniejszania stanu zapalnego i zwiększania krążenia.

W badaniu przeprowadzonym na Uniwersytecie w Georgii codzienny suplement imbiru zmniejszył ból mięśni wywołany wysiłkiem u 74 uczestników o 25 procent. Olejek z imbiru jest również skuteczny w przypadku przyjmowania przez pacjentów z bólem związanym ze stanem zapalnym. Według University of Maryland Medical Center, kiedy 261 osób z chorobą zwyrodnieniową kolana przyjmowało ekstrakt z imbiru dwa razy dziennie, odczuwało mniejszy ból i wymagało mniej leków przeciwbólowych niż te, które otrzymywały placebo.

10. Poprawia funkcję wątroby

Ze względu na potencjał przeciwutleniający imbiru badanie opublikowane w Journal of Agricultural and Food Chemistry mierzyło jego skuteczność w leczeniu alkoholowej choroby stłuszczenia wątroby , która jest istotnie związana z marskością wątroby i rakiem wątroby.

W leczeniu olejek imbirowy podawano myszom z alkoholową stłuszczeniem wątroby codziennie przez cztery tygodnie. Wyniki wykazały, że leczenie ma działanie hepatoprotekcyjne; po podaniu alkoholu ilości metabolitów wzrosły.

 Historia i ciekawe fakty

Chińczycy i Indianie używali toników imbirowych do leczenia dolegliwości przez ponad 4700 lat, a był to bezcenny towar w czasach Imperium Rzymskiego. Z biegiem czasu imbir rozprzestrzeniał się w Azji, Afryce, Europie i Indiach z powodu handlu przyprawami.

W XIII i XIV wieku wartość funta imbiru odpowiadała kosztowi owcy! 

Od 1585 roku imbir jamajski był pierwszą orientalną przyprawą uprawianą w Nowym Świecie i importowaną z powrotem do Europy. Dziś Indie są największym producentem imbiru, a następnie Chiny, Nepal, Nigeria, Tajlandia i Indonezjia.


Jak korzystać z olejku imbirowego

 • Aby poprawić krążenie krwi i zdrowie serca, wetrzyj w serce jedną lub dwie krople olejku imbirowego dwa razy dziennie.
 • W przypadku bólów mięśni i stawów, dwa lub trzy razy dziennie przyjmuj dwa do trzech kropli oleju.
 • Aby poprawić nastrój i poczucie odwagi, dodaj od dwóch do trzech kropli do dyfuzora lub wdychaj dwa razy dziennie.
 • W przypadku nudności rozprowadź dwie do trzech kropli olejku imbirowego lub nałóż jedną lub dwie krople na żołądek.
 • W przypadku niskiego libido rozprowadź od dwóch do trzech kropli olejku imbirowego lub nałóż jedną lub dwie krople na stopy lub podbrzusze.
 • Aby wspomóc trawienie i pozbyć się toksyn, dodaj dwie do trzech kropli olejku imbirowego do ciepłej wody do kąpieli.
 • Aby złagodzić problemy układu oddechowego, pić herbatę imbirową lub dodawać jedną kroplę olejku imbirowego do zielonej herbaty dwa razy dziennie.
 • W leczeniu wymiotów dodaj jedną kroplę oleju imbirowego do szklanki wody lub filiżanki herbaty i pić powoli.
 • Do gotowania zacznij od małej dawki (jednej lub dwóch kropli) i dodaj ją do każdego posiłku, który wymaga imbiru.

Przepisy 

 1. Jeśli chcesz stworzyć ” Domowe uzdrawiające sole do kąpieli” weź 10 kropli olejku imbirowego. Pomoże to zwiększyć rozluźnienie, złagodzić ból mięśni, zmniejszyć stres i wspomóc detoksykację organizmu. 

 

. 2. Ten koktajl jest pełen niesamowitych korzyści zdrowotnych; kolendra pomaga detoksykacji natomiast imbir pomaga łagodzić stany zapalne i wspomaga układ trawienny.

SKŁADNIKI:

 • ½ szklanki kolendry
 • 1 szklanka pokrojonego ogórka
 • Sok z jednej limonki
 • 2 krople olejku imbirowego
 • 4 suszone figi
 • 115 gram jogurtu  kokosowego

WSKAZÓWKI:

 1. Dodaj wszystkie składniki do szybkiego blendera.
 2. Włacz na wysokie obroty, aż do uzyskania gładkiej masy
 3. Natychmiast podawaj.

 

3. Dodaj dwie krople olejku imbirowego do soku z pomarańczy marchewki . Zmniejszy to stan zapalny i jest pełen bardzo potrzebnych witamin i minerałów. To także świetny przepis dla dzieci! .

Domowe pocieranie mięśni

To domowe pocieranie mięśni naprawdę działa! Wnika głęboko w mięśnie, wywołując kojące i relaksujące uczucie. Dodaj 2-4 kropli olejku imbirowego do tego przepisu, aby wzmocnić właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe.
  

Rzadko zdarza się, że olejki z imbiru mają działanie uboczne. W wysokich dawkach olejek imbirowy może powodować lekkie zgagi, biegunkę i podrażnienie jamy ustnej. Kobiety w ciąży lub karmiące piersią powinny skonsultować się z lekarzem przed zażyciem olejku z imbiru. Dzieci powyżej 2 lat mogą przyjmować imbir w celu leczenia nudności, skurcze żołądka i bóle głowy, ale najpierw zapytaj lekarza.

Jeśli przyjmujesz leki rozrzedzające krew, przed zażyciem imbirowego olejku należy porozmawiać z lekarzem, ponieważ może to zwiększyć ryzyko krwawienia. Nie stosuj olejku z imbiru, jeśli stosujesz leki na cukrzycę, ponieważ może to obniżyć poziom cukru we krwi. Jeśli masz leki na nadciśnienie, nie bierz z nimi olejku imbirowego, ponieważ obniży to również ciśnienie krwi, co może obniżyć jego ciśnienie.

Chcesz przetestować ten olejek, lub masz pytania proszę o kontakt. Olejki w tej ofercie mają 9 certyfikatów czystości, a to jest bardzo ważne by terapeutycznie stosować olejki bezpieczne w 100% naturalne

 

F
F
Twitter
zdrowietiens on Twitter
13 people follow zdrowietiens

F
F
F
F
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found