Olejek mięta pieprzowa właściwości i zastosowanie

Historia pokazuje szeroki wachlarz zastosowań olejku z mięty pieprzowej. Był używany w starożytnym Rzymie i Egipcie. W różnych kulturach stosowano go nie tylko dla miętowego zapachu, ale również symbolizował gościnność. Jest popularnym olejkiem w medycynie i daje wiele korzyści terapeutycznych.

25 Najważniejszych zastosowań olejku z mięty pieprzowej
1. ból mięśni – miętowy olejek jest bardzo skutecznym naturalnym środkiem przeciwbólowym i przy zwiotczałych mięśniach. Jest to szczególnie pomocne przy bólu pleców, bólu mięśni i bólu głowy, neutralizuje napięcia. Badania pokazują, że olejek miętowy stosowany miejscowo daje uśmierzenie bólu.
2. Pielęgnacja – olejek miętowy może często natychmiast odblokować zatoki i spowodować ulgę. Olejek miętowy działa jako środek wykrztuśny i może przynieść ulgę w przeziębieniu, kaszlu, zapaleniu zatok, astmie, zapaleniu oskrzeli.
3. Problemy ze stawami -w połączeniu z olejkiem lawendowym może ochłodzić mięśnie i przynieść ulgę.
mięta pieprzowa właściwości
4. Zmniejszenie uczucia głodu -Jeśli go stosujesz szybciej będziesz czuł się najedzony. Jeśli podczas obiadu nie możesz używać dyfuzora zastosuj kilka kropli na skronie i klatkę piersiową, lub zwyczajnie kilka razy powąchaj z butelki. .
5. Naturalny energetyzer – nietoksyczna alternatywa dla niebezpiecznych napojów energetycznych. Wziąć kilka kropelek olejku z mięty pieprzowej .Masz syndrom chronicznego zmęczenia, wyruszasz w długą trasę, potrzebujesz w pracy i szkole skupienia i koncentracji, lub pracujesz nocą stosuj olejek z mięty pieprzowej .
6. Dodatek do szamponu – Dodaj 2-3 krople olejku miętowego do szamponu lub odżywki dla porannej stymulacji skóry głowy, pomoże pobudzić umysł i obudzić się! Ponieważ jest to silny środek antyseptyczny, może również pomóc usunąć łupież i wszy. Najlepszą mieszankę stanowi z szamponem rozmarynowym.
7. Alergia i uczulenie- Jest bardzo skuteczny w rozluznieniu mięśni w nosie i pomaga w usunięciu substancji drażniących podczas sezonu alergicznego. Kiedy w dyfuzorze do nawilżania powietrza stosujemy mieszankę olejku z mięty pieprzowej, olejku gozdzikowego i olejku eukaliptusowego możemy zmniejszyć objawy alergii. .
8. Wsparcie przy ADHD – Spróbuj umieścić 2 kropelki olejku z mięty pieprzowej na koszulce dziecka, lub daj do powąchania dla poprawy czujności i koncentracji.
9. Dla zmniejszenia swędzenia-Kiedy mamy swędzącą wysypkę pomoże mieszanka olejku miętowego i lawendowego. Można smarować olejkiem miętowym wymieszanym z olejem roślinnym np.kokosowym.
10. Redukcja gorączki -Jest to naturalny i doskonały sposób zmniejszania gorączki zwłaszcza u dzieci. Wystarczy 1-2 krople olejku miętowego zmieszać z olejem kokosowym i wcierać w szyję dziecka i w stopy.
11. Naturalne zabezpieczenie przed owadami-Kleszcze nie są jedynymi owadami które nienawidzą olejku miętowego. Możemy się też zabezpieczyć przed mrówkami, komarami, karaluchami, myszami i wszami.
12. Zdrowie skóry -Przy stanach zapalnych można zmieszać olejek miętowy z balsamem do ciała (delikatne uczucie chłodzenia).Może to być również stosowane jako balsam do ust. Przy egzemie i łuszczycy można stosować mieszankę olejku z mięty pieprzowej i lawendy.
13. Leczenie trądziku – Ma właściwości bakteriobójcze więc świetnie się nadaje do naturalnego leczenia trądziku.                                                                                                           

mięta pieprzowa właściwości14. Ból głowy -Ma zdolność do poprawy krążenia, pomaga leczyć jelita i zrelaksować napięte mięśnie. To wszystko może powodować bóle głowy i migreny, a usuwając przyczyny można zlikwidować ból głowy. Naukowcy z Kliniki Neurologii Uniwersytetu w Kilonii w Niemczech odkryli, że kombinacja olejków, w tym olejku miętowego ma znaczący efekt przeciwbólowy ze zmniejszeniem wrażliwości na ból głowy.Olejki nanosimy na czoło i skronie najlepiej rozcięczone olejami roślinnymi.  
15. Wzrost włosów-ponieważ naturalnie zagęszcza i odżywia włosy olejek z mięty pieprzowej jest używany w wielu wysokiej jakości produktach do pielęgnacji włosów. Wystarczy dodać trochę olejku miętowego do szamponu.

16. Oparzenia -olejek miętowy nawilża spaloną skórę i łagodzi ból po oparzeniach słonecznych. Można go zmieszać z odrobiną oleju kokosowego i stosować bezpośrednio.
17. Leczenie IBS zespół nadwrażliwości jelita grubego świetnie się leczy olejkiem miętowym. Badania wykazały 50% zmniejszenia objawów IBS,
18. Pomocny przy wzdęciach i niestrawności -Olejek miętowy jest naturalną alternatywą dla leków. Działa poprzez rozluznienie mięśni jelit, co może również zmniejszyć wzdęcia i gazy . Spróbuj herbaty z 2 kroplami olejku miętowego lub pić wodę z olejkiem miętowym przed posiłkiem.
19. odświeżyć oddech i obniżenia ubytków -Olejek miętowy od ponad 1000 lat był wykorzystywany do naturalnego odświeżenia oddechu. Można go dodać do pasty do zębów, można dodać do wody i płukać usta, można też jedną kroplę pod język
20. Zmniejszenie nudności – w badaniach medycznych stwierdzono, że olejek miętowy ma zastosowanie do zmniejszenia nudności, np. Poranne nudności u kobiet w ciąży. Wystarczy dodać kroplę olejku miętowego do wody lub wcierać 1-2 krople za uszami, a nawet stosowanie nawilżania powietrza dyfuzorem może zmniejszyć nudności.
21. Korzyści dla układu oddechowego -Aby pomóc w zmniejszeniu objawów astmy i zapalenia oskrzeli wymieszać z olejem kokosowym.
22. kolki -Bardzo dobrze się sprawdza przy kolkach u niemowląt. Wystarczy 2-3 krople wymieszać z olejem kokosowym i wcierać w klatkę piersiową i okolice żołądka.
23. Ząbkowanie -olejek miętowy jest doskonałym środkiem do łagodzenia bólu związanego z ząbkowaniem u niemowląt. Wystarczy zmieszać olejek miętowy z olejem kokosowego w stosunku 1: 1 i natrzeć na powierzchni dziąseł.

mięta pieprzowa właściwości
24. Bilans hormonów i łagodzenia objawów PCOS olejek miętowy może równoważyć gospodarkę hormonalną i być leczniczy w zespole policystycznych jajników.
25. leczenia raka -Kliniczne badania wykazują, że olejek miętowy zawiera mentol, który jest związkiem hamującym raka prostaty.
Kiedy piszę ten tekst jest ponad 300 badań naukowych związanych z olejkiem miętowym, przeszło 2 500 badań o metanolu. Jeśli włączysz go do swojej codziennej rutyny Twoje życie zmieni się na więcej sposobów niż możesz sobie wyobrazić.

Jeśli jesteś zmęczony 1 kropla pod nosem, lun na 1/2 l wody 2 krople olejku miętowego i 2 krople olejku cytrynowego.
Jedna trzecia osób cierpi na pooperacyjne nudności występujące jako efekt uboczny ogólnego znieczulenia.
Jest to trudne dla kobiet po cesarskim cięciu , bo wtedy mają związane z nudnościami problemy z karmieniem.
Odkryto, że olejek miętowy był bardzo skuteczny w redukcji pooperacyjnych nudności i wymiotów, t- „znacznie obniżony” poziom zachorowań uczestników w porównaniu do kobiet, które otrzymały standardową leki przeciw nudnościom.
Wystarczy 1 kropelkę olejku miętowego wcierać w okolicy żołądka by uspokoić niestrawność. Olejek z mięty pieprzowej świetnie się sprawdza w problemach układu pokarmowego, co zostało potwierdzone przez społeczność naukową.
Nowe badania dowiodły, że olejek miętowy może poprawić odporność na skutki uboczne antybiotyków i pomaga uwolnić ciało od antybiotyków i innych chemikaliów które niekorzystnie wpływają na organizm. Może to mieć związek z tym, że olejek miętowy pomaga w leczeniu nadwrażliwości jelita grubego (IBS)
Badania w Izraelu wykazały, że jest kilka olejków eterycznych odstraszających komary ( można je stosować w mieszankach) , ale olejek miętowy użyty na ramionach daje 150 minut całkowitej ochrony.
Możliwość potencjalnych interakcji
Olejek miętowy jest bezpieczny gdy przyjmuje się doustnie w ilościach stosowanych w żywności. Kiedy stosujemy większe ilości jest umiarkowane ryzyko interakcji z niektórymi przyjmowanymi lekami, więc jeśli przyjmujemy jakieś leki trzeba się upewnić, z takiej interakcji nie ma . Czasami jego spożywanie może powodować zgagę, uderzenie gorąca, owrzodzenie jamy ustnej.
Olejek miętowy może zmniejszyć wchłanianie żelaza, gdy przyjmujemy równocześnie, Przerwa między przyjmowaniem musi być co najmniej 3 godziny.

Chcesz wiedzieć więcej o olejkach eterycznych pobierz e-booka Poznaj potencjał olejków eterycznych

Zapraszam do komentowania. Masz pytania proszę o kontakt.

F
F
Twitter
zdrowietiens on Twitter
13 people follow zdrowietiens

F
F
F
F
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found
Zapisz mnie również na poniższe listy: