Opryszczka na ustach przyczyny i sposoby walki

Opryszczka na ustach jest bardzo częstą chorobą wirusową.

Opryszczka jest spowodowana przez wirus opryszczki pospolitej typu 1 (HSV-1) i typu 2 (HSV-2). Typ I to opryszczka ustna ogólnie występuje wokół ust. Dość często ludzie są zakażeni chociaż nie ma żadnych zewnętrznych objawów.

Opryszczka rozprzestrzenia się przez bezpośredni kontakt z osobą, która ma wirusa. Wirus nie żyje  długo poza organizmem, więc jest to bardzo mało prawdopodobne, aby „złapać” wirusa poprzez korzystanie z tej samej toalety i prysznica. Nie ma lekarstwa na opryszczkę. Po zainfekowaniu, nawet jeśli nie ma ognisk zewnętrznych wirus może znajdować się w stanie uśpienia, w organizmie przez lata. Niestety, nadal jest opryszczka na ustachmożliwe  rozprzestrzenianie się infekcji.

Nie wiadomo dokładnie, co powoduje nawroty, ale niektóre wyzwalacze zostały zidentyfikowane:

 • narkotyki, alkohol, przetworzona żywność, napoje typu cola,
 • biała mąka, cukier, rafinowane węglowodany,

. Ogniska mogą wystąpić w okresach stresu lub gdy układ odpornościowy jest osłabiony.

Istnieją leki pozwalające zmniejszyć częstotliwość występowania, ciężkość lub długość epidemii. Jednak leki te często mają niepożądane skutki uboczne, w tym: nudności, wymioty, biegunka i bóle głowy. Stwierdzono również problemy z łysieniem i nerkami . Stosowanie tych leków powoduje wytwarzanie opornych szczepów wirusów.

Istnieje wiele naturalnych środków, które są dostępne i są niedrogie, jak również zdrowe:

 •  Od 5000 do 10000 mg Witaminy C dziennie może zapobiegać i hamować wzrost wirusa.
 • Doustne suplementy cynku (50 mg / dzień) jest korzystne.
 • 300 do 1200 mg dziennie lizyny wraz z dietą o niskiej zawartością argininy  (unikać orzeszków, czekolady, nasion i zbóż). Aminokwas lizyny hamuje wzrost wirusa, natomiast arginina pobudza.

Gdy wirus jest aktywny nie spożywaj owoców cytrusowych i soków z tych owoców.

Zioła:

 • Echinacea, goldenseal  (Jeżówka purpurowa), mirra i czerwona koniczyna.
 • Melissa, ziołowy wyciąg z korzenia lukrecji  mają miejscowe działanie przeciwwirusowe i hamują wzrost komórek i szkodliwe skutki działania wirusa

Dużo odpoczynku i zmniejszyć stres.

Olejki eteryczne od wieków stosowano przeciwwirusowo, .Poniżej te które uznano za najbardziej skuteczne.

 • Melissa (melisa)                                                                                 opryszczka na ustach
 • lawenda
 • mięta pieprzowa
 • pelargonia
 • drzewo herbaciane
 • anyż
 • eukaliptus
 • rumianek

Dodanie 1 kropli pojedynczego oleju lub kombinacji olejów na opryszczkę 3-4 razy dziennie, powoduje ulgę w bólu i zmniejszenia nasilenia i czasu trwania .

badanie na „skuteczność produktów roślinnych przeciwko infekcji opryszczki przeprowadzone na Uniwersytecie w Heidelbergu w Niemczech wykazało skuteczność Melissa (melisa), drzewa herbacianego i olejku miętowego w leczeniu opryszczki narządów płciowych:

Olejki eteryczne z różnych aromatycznych roślin leczniczych są bardzo aktywne w stosunku do niektórych zakażeń wirusowych, np opryszczki wargowej spowodowanej przez wirusa opryszczki pospolitej typu 1. Balsam olejku i  olejek z drzewa herbacianego i mięty pieprzowej wykazują   znaczna aktywność związaną głównie z bezpośrednim działaniem wirusobójczym  Co ciekawe, te olejki eteryczne są również wysoce aktywne wobec szczepów wirusa . W badaniach klinicznych, olejeku z drzewa herbacianego, wykazano, że posiada właściwości  przeciwzapalne i uśmierzające ból, jak również przyspiesza proces gojenia opryszczki wargowej. zalecane jest stosowanie rozcieńczonych olejków eterycznych trzy do czterech razy dziennie

Drugie badanie z tej samej sekcji przedstawia skuteczność olejków eterycznych, w stosunku do szczepów opornych wirusa opryszczki.

Wielu ekspertów potwierdza skuteczność olejków eterycznych w walce z opryszczką.

Chociaż nie jest to możliwe, aby usunąć ciała wirusa opryszczki, można ułatwić sobie życie

Nawracające wargowa opryszczka wpływa na 20-40% populacji, a niektórzy mają częste ataki.

Leczenie miejscowe  jest popularne, choć badania oceniające wpływ leczenia dają sprzeczne wyniki.  Olejek z drzewa herbacianego ma szerokie spektrum aktywności przeciwbakteryjnej.

Olejek z drzewa herbacianego, ma aktywność wobec pewnych wirusów w badaniach laboratoryjnych potwierdzono, że może być przydatny do leczenia infekcji opryszczki.

 1. Po pierwsze, olej z drzewa herbacianego, ma zdolność zwalczania obu szczepów wirusów opryszczki
 2. .Po drugie były badania porównujące stosowanie oleju z drzewa herbacianego  z placebo u pacjentów z nawracającymi opryszczkami jamy ustnej. Zmiany chorobowe opryszczki tych, którzy używali olejek z drzewa herbacianego ustępowały szybciej niż u  tych poddanych placebo. Olejek z drzewa herbacianego jest zdolny do wywierania bezpośredniego działania przeciwwirusowego na HSV.

Olejek z drzewa herbacianego jest najlepszym najszybszym naturalnym  środkiem do leczenia opryszczki

HSV-1 jest główną przyczyną zakażeń wirusem opryszczki na ustach.  Olejek z drzewa herbacianego ma działanie antyseptyczne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze Jeśli stosuje się olejek z drzewa herbacianego przy pierwszych oznakach wystąpienia ogniska, można zapobiec następnej aktywności wirusa.:

Najlepszym sposobem, aby użyć olejek z drzewa herbacianego na opryszczkę jest rozcieńczyć go, a następnie zastosować na rany lub umieścić go w kąpieli wodnej. olej z drzewa herbacianego, można dodawać do gorącej kąpieli w celu leczenia wrzodów związanych z wirusem opryszczki. W większości przypadków będziesz chciał umieścić olej bezpośrednio na ogniska zapalne. Ludzie używają go  zarówno w opryszczce ustnej jak i narządów płciowych.

. Metody :leczenie opryszczki

Rozpuść w wodzie olejek herbaciany w stosunku 1:2 i przez kilka godzin z przerwami stosuj na obszary zaatakowane opryszczką.
Opryszczka to również sygnał,że mamy osłabiony system immunologiczny, więc każde działanie wzmacniające go jest celowe. Należy unikać alergenów, alkoholu.

1. Mieszanka olejku z drzewa herbacianego z równą ilością oliwy z oliwek i zastosować to na miejsca zaatakowane 2-3 razy dziennie.

olej z drzewa herbacianego można stosować na usta do nosa i do jamy ustnej.

W internecie możesz się dowiedzieć od czego zależy jakość olejku z drzewa herbacianego i dlaczego jest trudno wyprodukować olejek wysokiej jakości.

Firma Melaleuca od 24 lat dostarcza swoim klientom czysty wysokiej jakości olejek z drzewa herbacianego

opryszczka na ustach

T36-C5 Olejek z drzewa herbacianego

Jakość w każdej butelce.
Olejek z liści drzewa herbacianego to uniwersalny olejek eteryczny o dobroczynnym działaniu, doceniany przez setki lat jako lek na różne dolegliwości zdrowotne i wiele schorzeń skórnych. W badaniach naukowych wykazano silne i naturalne właściwości antyseptyczne olejku z drzewa herbacianego.

Od ponad 24 lat dostarczamy naszym klientom czysty olejek z drzewa herbacianego o wysokiej jakości. Każda kropla tego olejku jest uzyskiwana i destylowana w południowo-wschodniej Australii, w regionie, w którym wieki temu Aborygeni i pierwsi odkrywcy zaczęli wykorzystywać liście „drzewa herbacianego” do przygotowywania herbat, naparów oraz balsamów. Liście są ścinane z drzew herbacianych w sposób, który nie jest szkodliwy dla samego drzewa, jak i jego otoczenia. Do otwarcia kapilar w liściach i uwolnienia olejku wykorzystywana jest para wodna. Olejek jest następnie filtrowany, po czym może zostać rozlany do butelek.

Każda dostarczana butelka olejku z drzewa herbacianego T36-C5 zawiera naturalny, wysokiej jakości, czysty i skuteczny olejek z drzewa herbacianego: olejek bogaty w terpinen-4-ol, związek nadający olejkowi z drzewa herbacianego naturalne właściwości antyseptyczne, a także o odpowiednim stężeniu cyneolu, związku decydującego o penetrującej mocy olejku z drzewa herbacianego.

Firma dba by była zachowana naturalna równowaga i korzystne właściwości w każdej butelce.

Więcej o olejku z drzewa herbacianego możesz poczytać  http://jolanta-lenart.pl/olejek-z-drzewa-herbacianego-wiele-zastosowan/

Moc olejku z drzewa herbacianego w postaci kojącego balsamu   MELAGEL

opryszczka na ustach

MelaGel delikatnie nawilża o odżywia skórę, nie spływa, ani nie odparowywuje. Utrzymuje warstwę olejku z drzewa herbacianego w stałym kontakcie ze skórą Ten orginalny produkt firmy Melaleuca zawiera dużą ilość olejku z drzewa herbacianego  T36-C5, a także masło kakaowe,naturalny wosk pszczeli, olej z zarodków pszenicy i 3 witaminy o silnym działaniu, które zmiękczają skórę, jednocześnie ją penetrując i odżywiając.

 

Jeśli wiesz, że naturalny styl życia i dążenie do minimalizacji substancji syntetycznych może zmniejszyć zagrożenie chorobami cywilizacyjnymi  zapoznaj się z ofertą 220 produktów w 4 kategoriach w sklepie którego klientem możesz zostać z mojego polecenia.
Więcej o produktach możesz poczytać w zakładce Naturalne produkty

Tu możesz na korzystnych warunkach kupić produkty naturalne, możesz również zapraszać innych do zakupów w tym sklepie i świetnie zarabiać z tego tytułu, lub dzięki polecaniu sklepu mniej wydawać na własne zakupy .Nie masz ochoty na polecanie to spójrz na temat z innej perspektywy. Każdy z nas chce własnym dzieciom dać wszystko co najlepsze. Jeśli uważasz, że dajesz swoim dzieciom wszystko co najlepsze to może sięgnij np. po książkę nasza skradziona przyszłość. Dajemy sobie i dzieciom to na co pozwala nam nasza wiedza i wyobraźnia, a to wcale nie znaczy , że wszystko co możliwe w danych warunkach. Jak zgłębisz temat jak bardzo chemicznymi  substancjami niszczymy nasze organizmy i środowisko, to nabierzesz przekonania, że nikt z nas nie ucieknie od odpowiedzialności za przyszłość naszych dzieci.

Możesz pobrać 2 e-booki  :
Poznaj potencjał olejków eterycznych
Toksyny  w naszym życiu

1 + 9 =

F
F
Twitter
zdrowietiens on Twitter
13 people follow zdrowietiens

F
F
F
F
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found
Zapisz mnie również na poniższe listy: