Syntetyczne substancje zapachowe szkodzą zdrowiu

Niestety, istnieje wiele luk prawnych, które pozwalają firmom na dystrybucję produktu bez podawania wykazu wszystkich składników na etykiecie. To sprawia, że trudno być pewnym, co się kupuje. Istnieją produkty oznaczone jako bezzapachowe które nadal zawierają substancje zapachowe, gdzie stosowane są zapachy maskujące.

Około 95 procent substancji chemicznych używanych w syntetycznych produktach zapachowych jest uzyskiwane z ropy naftowej . Należą do nich pochodne benzenu (rakotwórcze), aldehydy, toluen i wiele innych znanych substancji toksycznych związanych z rakiem, wadami wrodzonymi, chorobami ośrodkowego układu nerwowego oraz reakcjami alergicznymi. Niektóre z najgorszych toksycznych składników nadających ładny zapach stosowanych w balsamach, szamponach, detergentach ,środkach do prania i środkach do czyszczenia pomieszczeń mają na etykiecie oznaczenie „zapach” i dlatego też trzeba zachować szczególną ostrożność. Nie należy lekceważyć toksyczności zapachów syntetycznych bo zaburzają gospodarkę hormonalną, mogą powodować wzrost masy ciała
Unikanie niebezpiecznych syntetycznych zapachów jest kluczowe. Składniki zapachów są toksyczne na wiele sposobów.Zapachy urozmajcają nam życie pod warunkiem że nie są syntetyczne.
Niebezpieczeństwa tych syntetycznych zapachów nie tylko obejmują krótkoterminowe objawy, takie jak alergie i zespół zaburzeń oddechowych, ale także bóle głowy, zawroty głowy, nudności i brak koncentracji .
Jakie są Perfumy syntetyczne?
Syntetyczne zapachy lub „perfumy” oznaczają niezidentyfikowaną mieszankę składników, w tym substancji rakotwórczych, alergenów, czynników drażniących układ oddechowy, substancji zaburzających gospodarkę hormonalną, substancji neurotoksycznych i toksyn środowiskowych. Te sztuczne zapachy można znaleźć we wszystkich rodzajach produktów do pielęgnacji ciała i kosmetykach, a także odświeżaczach powietrza, środkach czyszczących i detergentach do prania. Szczególnie problematyczne są produkty do pielęgnacji włosów . Ponad 95% szamponów, odżywek i produktów do stylizacji zawiera składnik zapachowy. Wszyscy chcemy, aby nasze włosy ładnie pachniały, ale możemy to zrobić bez użycia toksycznych składników.
W badaniach przeprowadzonych przez Grupę Roboczą Środowiska (EWG) w 17 produktach znaleziono 14 toksycznych substancji i żadna z nich nie znajdowała się na etykiecie.
Ogólnie rzecz biorąc jest co najmniej 3,000 składników które mogą ewentualnie być stosowane do tworzenia zapachu danego produktu. To daje obraz na jak wiele syntetycznych zapachów jesteśmy potencjalnie narażeni.

Odkryto że ponad 75% produktów z „zapachami” zawiera ftalany zaburzające gospodarkę hormonalną, powodujące zmniejszenie liczby plemników, zaburzenia układu rozrodczego, szkodzą wątrobie i mogą przyczyniać się do raka piersi. cukrzycy, otyłości.
Kilka przykładów:

• W 2009 roku badania na ludziach wykazały, że ftalany przekazywane z matki na płód przez łożysko wpływają  na noworodków płci żeńskiej, co czasem prowadzi do nieprawidłowego rozwoju seksualnego.

• Chłopcy, którzy są narażeni na wyższe poziomy niektórych rodzajów ftalanów w łonie matki mogą wykazywać mniej męskiego zachowania niż u chłopców, którzy byli narażeni na niższe poziomy.

• W badaniu z 2009 roku określa się, że ekspozycja na ftalany powoduje przedwczesny rozwój piersi u młodych dziewcząt .

• Badanie w 2007 wykazały, że wyższy poziom ftalanów wykryty w moczu dorosłych mężczyzn był związany ze wzrostem obwodu talii i odpornością na insulinę.

Dlaczego producenci używają substancji zapachowych?
Przedsiębiorcy dążą do zysków i zapachy wytwarzane z chemikalii są znacznie tańsze niż zapachy wytwarzane naturalnie. Nawilżające, środki czyszczące, zmywacze do ciała, szampony, odżywki, mydła, dezodoranty, a nawet świece są często sztucznie pachnące. Chodzi o to, abyś myślał, że dostajesz coś luksusowego, kiedy naprawdę dostajesz coś potencjalnie drażniącego. Co gorsza,te zapachy są długotrwałe, więc długo pozostają na skórze i ubraniu.
Twoja najlepsza linia obrony przed tymi produktami jest czujność. Czytaj etykiety, co kupujesz. Bądź świadomy tego, co dzieje się w organizmie. Jeśli można zmniejszyć poziom koktajli zapachowych na jakie jesteś narażony.

substancje zapachowe

substancje zapachowe

Perfumy–  po prostu nie należy ich używać. Dawno, dawno temu, perfumy były wykonane z kwiatów, ziół i innych naturalnych składników; ale tak już nie jest.. Dzisiejsze perfumy i wody kolońskie są pełne toksycznych substancji chemicznych, z których większość nie jest ujawniona na etykiecie.

Mydło – można znaleźć wiele ręcznie robionych mydeł, które są bezzapachowe, lub z zapachami olejków eterycznych.

Szampon i odżywka – produkty do włosów mogą zawierać zaskakująco wysoki poziom substancji zapachowych, które mogą przenikać powietrze tak samo jak butelka perfum.Można znalezć w sprzedaży bezpieczne szampony i odżywki lub stosować domowe środki np. olej kokosowy.

Lakier do włosów, pianka, żel –  Najbardziej naturalne opcje to użyć naturalnych olejów i masła, takie jak czyste masło kakaowe, masło shea, olej kokosowy lub olej ze słodkich migdałów.

Dezodorant / antyperspirant – W celu ochrony własnego zdrowia, należy unikać używania produktów oznaczonych „antyperspirant” gdyż zawierają aluminium i inne szkodliwe substancje chemiczne, które hamują pocenie się, co jest ważnym, naturalnym procesem detoksykacji.

Woda po goleniu – Ta zazwyczaj zawiera silne substancje zapachowe i należy jej unikać i zastąpić naturalnymi produktami.

Makijaż – produkty do makijażu są pełne  substancji chemicznych, w tym metali ciężkich. W celu ochrony własnego zdrowia, poszukaj innych opcji .
Lakiery do paznokci- Wysoka toksyczność i nieliczne są bezpieczne.

Krem do golenia – szukaj naturalnych produktów
Krem – Krem wydaje się być mocno perfumowane, ale istnieje wiele bezpiecznych  alternatyw.

Środek odstraszający owady . Można również tworzyć własne spray mieszając olejek z drzewa herbacianego, drzewa cedrowego, olejek eukaliptusowy . Niektóre badania sugerują również, że biorąc dobre B-kompleks witaminy zminimalizować ugryzienia
PRODUKTY CZYSZCZĄCE

Pralnia – Dla wielu osób  wrażliwość, na produkty do prania jest powodem  alergii, ale są one najtrudniejsze do uniknięcia i często prowadzą do niesamowitej izolacji. Ich reakcje na te produkty mogą być tak poważne, że są oni zmuszeni do ograniczenia kontaktów z rodziną i przyjaciółmi, zostawienia pracy. Produkty do prania mogą być bardzo toksyczne. To dlatego, że na ogół nie ma listy składników na etykiecie. Do prania – najzdrowsze mydło do prania jest domowej roboty,

Nawet te bezzapachowe produkty, nadal zawierają bardzo toksyczne chemikalia, lub ukryte zapachy.Nie używaj płynów do płukania tkanin. Jeśli Ci to komplikuje życie pomyśl jak ono się skomplikuje jak te wszystkie toksyny skumulują się w Twoim organizmie. Wybieraj produkty naturalne.

Można używać boraks jako naturalny wzmacniacz prania. Do usuwania plam, spróbuj sodę, sok z cytryny, octu lub nadtlenek wodoru

Sprzątanie – Można znaleźć bezpieczną alternatywę dla wszystkich Twoich potrzeb czyszczenia. Aby twój lavender-field-1595587__340dom był bezpieczny, należy unikać środków czyszczących, które zawierają zapach wybielacza / chlor, amoniak, żrących detergentów, środków powierzchniowo czynnych i innych substancji chemicznych, lub  produktów z nieujawnionymi składnikami. Dla naturalnym środkiem dezynfekującym, należy nadtlenek wodoru, lub dodać kilka kropli cytryny, drzewa herbacianego lub olejku goździkowego z naturalnym środkiem do czyszczenia natryskowego lub sprayem wypełnione wodą. Z drzewa herbacianego, olej goździkowy, eukaliptusowy, i drzewa cedrowego mają również właściwości anty-grzybicze usuwają i zapobiegają pleśni.

Odświeżacze powietrza – są bardzo toksyczne. Kiedy je stosujesz Twój dom jest niedostępny dla osób wrażliwych na chemikalia. Nawet gdy wychodzisz z domu te zapachy utrzymują się na skórze, ubraniach.  Najlepszym sposobem, aby odświeżyć powietrze jest stworzenie systemu czystego powietrza, który obejmuje oczyszczacz powietrza, osuszaczy i inne metody kontroli wilgotności oraz zwiększoną cyrkulację powietrza przez wentylatory i okna.Pomogą również bezpieczne środki czystości.

Świece i kadzidła – Większość świec zapachowych zawierają silne środki chemiczne i nie są zapalone i tak szkodzą.

Produkty AGD i budowlane

Są takie materiały budowlane, które są szkodliwe przez wiele miesięcy od zakończenia budowy .  Sklejki, płyty wiórowe, impregnowane drewno (ESPE impregnowane ciśnieniowo ) , izolacja, dywan, winylowa, farby, lakiery, uszczelniacz, kleje, nowe uchwyty itp . Nie obejmuje wiele informacji o zdrowszych materiałów budowlanych tutaj, bo to byłaby cała strona sama w sobie! Poświęć trochę czasu na poszukiwania materiałów, których potrzebujesz, toksyny zawarte w nich i bezpieczniejszych alternatyw, które są dostępne. Jest bezpieczniejsza alternatywa dla prawie wszystkiego.

Drukarki i kserokopiarki – Substancje chemiczne uwalniane z tuszu i tonera do drukarek i kserokopiarek są bardzo toksyczne i niebezpieczne dla zdrowia wszystkich ludzi.  Ciągle oddycha w tych silnych oparów może być czynnikiem przyczyniającym się do rozwoju wrażliwości chemicznych i innych problemów zdrowotnych.

Meble –  Tkanina na kanapy i fotele tapicerowane zawierają formaldehyd i inne substancje chemiczne, podobnie jak dywany. Drewno użyte do budowy mebli też jest nasączone chemią . Materace  zawirają środki zmniejszające palność  .

Elektronika – komputery, telewizory i inne elektroniczne zawierają wiele metali ciężkich i innych niebezpiecznych substancji chemicznych zarówno  wewnętrznych komponentów i tworzyw sztucznych na zewnątrz. Toksyczne substancje chemiczne stosowane na wewnętrznych komponentach są często emitowane przez otwory wentylacyjne i wentylatory chłodzące.

Materiały i wyroby włókiennicze -Nowe produkty typu pościel są często pokryte formaldehydem .Typowe objawy z narażeniem na formaldehyd obejmują trudności w oddychaniu, bóle głowy, ośrodkowy układ nerwowy, osłabienie i zmęczenie,itp.

Organiczne olejki eteryczne są jedną z opcji (można nawet dodać je do własnego nie perfumowanego balsamu, na przykład), i można je znaleźć w niektórych bezpiecznych substancji zapachowych, które są
w 100 % pochodzenia naturalnego. Obejmuje to olejki eteryczne , które pochodzą ze składników roślinnych, takich jak kwiaty, owoce, nasiona, kory, liści, drewna i innych naturalnych surowców.

Mogą one kosztować więcej, a zapach może trwać tylko kilka godzin po każdym zastosowaniu, ale nie będą stanowić zagrożenia dla zdrowia . Inną opcją, oczywiście, jest całkowicie rezygnuja zapachu … w rzeczywistości, kobiety naturalny zapach został uznany za bardziej kuszący niż perfumy.
Jesteśmy zalewani fałszywych zapachów chemicznych przeznaczonych do nas namówić do zakupu!
Zapachy są bardzo silne bo mają działać na emocje i motywacje do kupienia.
Bardzo poddajemy się zapachom . Kiedy robiąc badaniz na stacji benzynowej zastosowano sztuczny aromat kawy zakup tego napoju wzrósł o 300%
Uważa się, że to działa tak dobrze, ponieważ zmysł węchu jest najbardziej bezpośrednio podłączony do części mózgu odpowiedzialnej za przetwarzanie emocji. „To idzie bezpośrednio do układu limbicznego, który jest emocjonalnym centrum sterowania mózgu
Ale czy to etyczne, szczególnie w przypadku przedsiębiorstw sprzedających żywność? Rozproszenie zapachu czekolady lub chleba za pośrednictwem chemii przekonuje nas, że te zapachy pochodzą z produktów sprzedawanych, co nie jest prawdą.
Trzy najważniejsze zmiany dla zmniejszenia zagrożenia
Przestań używać syntetycznych perfum, wody kolońskiej, lakierów, balsamów do ciała i pachnącej wody po goleniu

Używaj tylko zapachów z naturalnych produktów w tym detergentów. Produkty do prania są najbardziej toksyczne produkty higieny osobistej na rynku. Również nie należy używać produktów do zmiękczania tkanin..

Olejki eteryczne: Wiele osób wrażliwych na chemiczne środki toleruje zapachy z organicznych olejków eterycznych, które są wykonane z roślin, kwiatów i innych naturalnych źródeł. Jednak wielu nie może tolerować tych produktów, a może to zależeć np. od jakości olejków i czy są w 100% naturalne. Istnieje wiele niskiej jakości marek, które są rzeczywiście bardzo toksyczne . Jeśli zdecydujesz się na użycie olejków eterycznych, upewnij się, że są wysokiej jakości
Przestań używać handlowych odświeżaczy powietrza, świec zapachowych
Chcesz przetestować naturalne produkty na moim blogu masz zakładkę Naturalne produkty
Zobacz jak w prosty bezpieczny i naturalny sposób można zastąpić syntetyczne produkty zapachowe olejkami eterycznymi . Pobierz gratis ebooka „Poznaj potencjał olejków eterycznych”
O
lejki eteryczne takie jakie ja promuję (w 100% naturalne czyste, z certyfikatami- terapeutyczne ) mają 100 razy silniejsze działanie niż zioła

Inny wpis na temat zapachów

Olejki eteryczne czy zapachy chemiczne

 

F
F
Twitter
zdrowietiens on Twitter
13 people follow zdrowietiens

F
F
F
F
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found
Zapisz mnie również na poniższe listy: