Czy wiesz jak wykorzystano odpady petrochemiczne?

Trucizny w chemikaliach ropopochodnych

W badaniach nad zaburzeniami zdrowotnymi wynikającymi ze stosowania chemikaliów ropopochodnych w produktach konsumenckich, pestycydach i produktach występujących w środowiskach pracy stwierdzono, że powodują:

  1. przyspieszone starzenie się mózgu
  2. uszkodzenie systemów obronnych –trucizny łącznie z barierą krew-mózg,
  3.  zaburzenia układu immunologicznego,
  4. zaburzenia równowagi hormonalnej, co może prowadzić do uszkodzeń układu neurologicznego.
  5. W badaniach dorosłych i dzieci – nowotwory i liczne zaburzenia neurologiczne,
  6.  osłabienie systemu odpornościowego
  7. zaburzenia autoimmunologiczne,
  8. astma,
  9. alergie,
  10. bezpłodność,
  11. poronienia i zaburzeń zachowania dzieci, w tym trudności w uczeniu się,
  12. upośledzenie umysłowe,
  13. ADHD nadpobudliwości psychoruchowej (zaburzenia z deficytem uwagi)
    Produkty chemiczne na bazie ropy naftowej różnymi szlakami czynią destrukcje w naszych organizmach.
    1.pogarszają DNA uniemożliwiając naprawę i mgą prowadzić do utraty genu
    2.prowadzą do problemów z detoksykacją organizmu przez wątrobę i nerki
    3.stopniowe osłabienie obrony mózgu (mózg Bariera krew)

Chemikalia w pestycydach zaburzają hormony we krwi co wpływa na proces rozwoju  starzenia się

Pestycydy są toksycznymi substancjami uwalnianymi do środowiska umyślnie dla zabijania żywych istot. Obejmuje to substancje, które zabijają chwasty (herbicydy), owady (insektycydy), grzyby (środki grzybobójcze), gryzonie (rodentycydy) i inne.

Użycie toksycznych pestycydów do pozbycia się z szkodników stało się powszechną praktyką na całym świecie. Pestycydy stosowane są niemal wszędzie – nie tylko w dziedzinach rolnictwa, ale także w domach, parkach, szkołach, lasach i drogach. Trudno jest znaleźć miejsce, gdzie pestycydy nie są stosowane – nasz świat jest pełen pestycydów. Ponadto, pestycydy można znaleźć w powietrzu, którym oddychamy, jedzeniu i wodzie którą pijemy

Pestycydy w domach i na trawnikach przyspieszają proces starzenia ,uszkadzają układ immunologiczny i nerwowy i prowadzą do poważnych problemów zdrowotnych po wielu latach od wycofania ich z rynku. Nie wierzysz, a czy .uwierzysz, że wykryto je w lodowcach. Ciekawe jak się tam znalazły?

Pestycydów stosowanych w rolnictwie nie bada się pod kontem szkodliwości na układ neurologiczny ( pamięć, depresja, zachowanie)

Skutków działania może być wiele:

  • dzieci już w łonie matki są pod wpływem trujących substancji co prowadzi do :
    zwiększonych ilości infekcji
  • autoagresji
  • niższej liczby białych krwinek
  • problemów z nauką itd.
    To, że mieszkanie na wsi jest zdrowe staje się mitem. Jeśli mieszkasz w pobliżu upraw jest ryzyko zwiększonych problemów zdrowotnych.
    Prowadzono badania ludzi mieszkających w pobliżu terenów rolniczych i ustalenia obejmują wzrost wskażnika autyzmu, raka u dzieci, problemów autoimmunologicznych i wielu innych schorzeń.
    Wiele badań naukowych dostarcza mocnych dowodów na to, dlaczego widzimy coraz więcej dzieci z zaburzeniami uczenia się i zachowania w ciągu ostatnich 30 lat. Ich wnioski są proste – . Narażenie rozwijającego się dziecka, nawet na małe stężenie substancji chemicznych na bazie ropy naftowej może prowadzić do zaburzeń neurologicznych i behawioralnych zostawiających ślad na całe życie.

Jaką cenę płacimy za korzystanie z samochodów?

truciznySpaliny samochodowe są przyczyną różnych zaburzeń zdrowotnych
Globalne ocieplenie i wysoki poziom dwutlenku węgla nie są jedynymi konsekwencjami potęznej fali spalin. Benzyna zawiera bardzo wiele substancji toksycznych w tym benzen, ksylen, toluen i inne związki. Gdy substancje te są spalane w procesie spalania w silniku, tworzą nowe związki chemiczne, w tym dioksyn i grupy związków chemicznych zwanych wielopierścieniowe węglowodory .Podsumowano wiele badań stwierdzających wzrost zachorowalności na na raka, autyzm, ADHD i niższe IQ jako konsekwencji ekspozycji spalin benzyny
Prawdziwy koszt eksploatacji pojazdów napędzanych benzyną są więc rażąco zaniżona ponieważ faktyczne koszty powinny uwzględniać zwiększone koszty leczenia Konwersja pojazdów na gaz ziemny to łatwy sposób, aby szybko uniknąć problemów zdrowotnych związanych ze spalinami benzyny.
Mieszkam w miejscowości, gdzie zawsze było bardzo dużo komarów, już 3 rok nie odczuwamy ich obecności, ale jak bardzo te opryski szkodzą naszemu zdrowiu. Poruszany jest ten problem w czasopismach medycznych i podkreślane jest działanie neurotoksyczne, uszkodzenia genetyczne .Jeśli te opryski szkodzą ludziom to mogą szkodzić również dzikim zwierzęta.

Antybakteryjne chemikalia

Stosowane w domach, ale również w szpitalach mydła antybakteryjne, pasty do zębów, płyny do płukania ust itd. nie dają korzyści, a powodują problemy ze zdrowiem
Problemy zdrowotne związane ze szczepieniem dzieci.
Chociaż środowisko medyczne zachwala szczepienia jako ważne dla zdrowia dziecka, to badania pokazują, że nie jest to regułą, a ryzyko w rzeczywistości może być znacznie większe niż korzyści. Czytałam, że nie stosuje się już w szczepionkach rtęci, którą zastąpiono siarczanem glinu, który też jest toksyczny.

Zyski przemysłu korporacyjnego pozwalają na uzależnienie głównego nurtu medialnego i nie tylko. Wiele podejmowanych działań w kierunku przeciwstawienia się jest rozmywanych. Tak się wycisza głosy naukowców i myślicieli, którzy nie zgadzają się z takim stanem rzeczy.
Ekspozycja chemiczna w domu i na zewnątrz może znacznie zwiększyć ryzyko raka mózgu, nerwiakatruciznyzarodkowego i białaczki u dzieci.
Dzisiejsze nowoczesne łóżka są zbudowane z szerokiej gamy produktów petrochemicznych, takich jak winyl i pianka poliuretanowa. Najnowsze badania pokazują, substancje ropopochodne wykorzystywane do wykonywania tych materiałów są emitowane w strefie oddychania śpiącego dziecka. Ponieważ substancje chemiczne substancjami rakotwórczymi i drażniącymi układ oddechowy – rodzice dzieci z chorobą nowotworową lub astmą powinny być szczególnie ostrożni. Warto też przyjrzeć się materacom, stosowany w nich środek przeciwpalny jest toksyczny.
Wzrost u dzieci immunologicznych zaburzeń związanych z wirusowymi zakażeniami i zakażeniami bakteryjnymi, oraz nowotworów dziecięcych to jeszcze jeden dowód na to że narażenie na pestycydy,tworzywa sztuczne i różne substancje chemiczne w typowych produktach konsumenckich osłabia nasze organizmy.
Już nie stosowany organiczny związek chemiczny Chlordan (stosowany do walki z insektami ) w domach wybudowanych przed 1988 w małych dawkach jest wdychany przez ich mieszkańców.
Również niepłodność i poronienia naukowcy wiążą z kontaktem z wieloma substancjami chemicznymi w środowisku.
Wokół nas jest bardzo wiele chemicznych substancji , które czasami wchodząc w reakcje z innymi stają się jeszcze bardziej niebezpieczne.Bywa i tak, że substancje już wycofane jeszcze przez wiele lat będą nam szkodzić.
Dlaczego człowiek podcina ” gałąż na której siedzi”
Tak sobie myślę, że lęk każe człowiekowi zapewniać sobie jak najwięcej wszystkiego i tak się zaplątał w tej gonitwie, że często zapomina, że to wszystko jest iluzoryczne, a rzeczy naprawdę ważne umykają jego uwadze, lub zmieniła mu się hierarcha wartości.
Jeśli cenisz ekologiczny styl życia polecam Ci produkty ekologiczne sklepu http://pl.melaleuca.com , którego klientem można zostać z polecenia klienta już korzystającego z produktów. Osoby, które wiedzą, że nie można biernie czekać zachęcam do promowania sklepu to daje wiele korzyści nie tylko finansowych.
Masz pytania proszę o kontakt
Chcesz dostawać informacje zostaw maila na stronie Toksyny w naszym życiu
Jeśli uważasz, że tekst jest wart uwagi możesz udostępnić
Na tym blogu jest wiele tekstów o toksycznych substancjach chemicznych oto przykłady:
http://jolanta-lenart.pl/antyperspiranty-i-dezodoranty-chemiczne-szkodza-watrobie/
http://jolanta-lenart.pl/alergeny-wsrod-chemicznych-substancji/
http://jolanta-lenart.pl/pestycydy-sa-niebezpieczne/
http://jolanta-lenart.pl/zaburzenia-hormonalne-ogranicz-przyczyny/
http://jolanta-lenart.pl/parabeny-uzywane-kosmetykach-sa-szkodliwe/

Polecam również zapoznanie się z artykułem

Sterylizacja przez BPA. Naukowe dowody.

Zapraszam do obejrzenia dwuczęściowego filmu

Czystość niebezpieczna dla zdrowia

 

 

11 + 14 =

F
F
Twitter
zdrowietiens on Twitter
13 people follow zdrowietiens

F
F
F
F
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found