Unikaj negatywnego myślenia , bo dostajesz to na czym skupiasz uwagę -nieważne , że tego nie chcesz.

Negatywne myślenie ma wyraz np. w sposobie mówienia – krytykujemy oceniamy,nasze nastawienie jest destrukcyjne typu nie da się, to jest niemożliwe,a żeby się rozwijać trzeba nastawić się na korzyści,możliwości,szansę i taką postawą stwarzamy sobie inną perspektywę i szeroką paletę możliwości.
Narzekanie jest bezsensownym nawykiem , a to w jaki sposób mówimy ma duży wpływ na życie nasze i naszego otoczenia.

Louise L.Hay powiedziała – Myśli i słowa mają wielką moc , tworzą naszą rzeczywistość. Wybierajmy więc je mądrze.Narzekanie prowadzi do tego, że mamy więcej tego na co narzekamy.Narzekanie jest więc destrukcyjne ,jeśli narzekamy np. że pada deszcz, to on nie będzie bardziej padał, ale napewno będzie więcej nam przeszkadzał.

Jeśli swoją energię na czymś skupiamy to właśnie to przyciągamy.Jeśli skupiamy się na dobrostanie,dobrobycie, miłości i wdzięczności to właśnie dostajemy. Jeśli się ze mną nie zgadzasz ustal swoje priorytety skoncentruj się na nich ,a zobaczysz efekty.
Zdrowy rozsądek nakazywałby, żeby nie narzekać, nie plotkować i nie marnować czasu na ględzenie, stękanie i smęcenie
Czy człowiek mający skłonności do narzekania używa słów ślicznie, pięknie, przyjemnie, miło, czarująco, uroczo.

Naucz się ich używać szybciej oduczysz się narzekania.

Wierzę , że słowa mają moc .Jeśli jesteś osądzany ,krytykowany przyjrzyj się sobie uważni jest duże prawdopodobieństwo ,że Ty też to robisz. Trzeba zacząć siebie obserwować – nagrać kilka rozmów telefonicznych, prześledzić swoje wpisy, wiadomości w mediach społecznościowych i zobaczyć, ile procent każdej z nich zajmuje narzekanie, plotkowanie i krytykowanie. To może być kubeł zimnej wody.
Większość ludzi, kiedy wykona to ćwiczenie, posłucha i poczyta siebie będzie zaskoczonych. Ja też byłam, kiedy zrobiłam to ćwiczenie po raz pierwszy. Myślałam, że jestem świadoma siebie, wiem, czego nie należy zrobić. A okazało się, jak bardzo umysł z rozpędu wchodził w nawyk marudzenia. Praktykując uważność na wypowiadane słowa można się wiele o sobie dowiedzieć.
Arystoteles powiedział, że … stajemy się tym, co robimy najczęściej. Nawyki kształtują naszą tożsamość i naszą rzeczywistość. Kiedy wykurzysz nawyk narzekania stworzysz przestrzeń dla twórczego życia,które nie może współgrać z narzekaniem „nie te klimaty”

No właśnie, tylko, że te nawyki strasznie są oporne na zmianę.

Samo-świadomość i wiedza, jak i co mówimy to pierwszy krok do zmiany. Nie możemy niczego zmienić, dopóki nie uświadomimy sobie, co jest problemem. Zbadaj jaki procent Twoich rozmów z ludzimi poświęcasz na narzekanie .To jest zmarnowany czas Twojego życia – jedyna rzecz jaką naprawdę masz do dyspozycji.  Niektórym ta świadomość wystarcza i postanawiają bardziej świadomie używać słów.
Nawyk narzekania ma negatywny wpływ na wszystkie sfery Twojego życia.Wierzę, że taka niefrasobliwość i niechlujność językowa rozlewa się na wszystkie obszary życia. Jeśli ja jako kobieta pozwolę sobie kilka razy odezwać się w sposób niegrzeczny czy nieuprzejmy do swojego męża, do swoich dzieci, to za chwilę taki sposób rozmawiania stanie się w tej rodzinie nawykiem komunikacyjnym.

PS.Nie narzekaj ,że nie masz efektów ,ciesz się , że masz właściwy kierunek i ciesz się z małych kroczków.

Zachęcam Cię do przeczytania wpisu  Czy musi się coś wydażyć żeby poczuć się szczęśliwym

F
F
Twitter
zdrowietiens on Twitter
13 people follow zdrowietiens

F
F
F
F
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found
Zapisz mnie również na poniższe listy: