Toksyny w produktach codziennego użytku

 Sposoby na usuwanie toksyn

1. Tworzywa sztuczne

Najpierw porozmawiajmy o systemie endokrynologicznym. Jeden z bardziej skomplikowanych i ważnych systemów w ciele, system endokrynologiczny dotyka dosłownie każdą komórkę i funkcję w ciele.

 Ten system obejmuje:
  • Nadnercza
  • Hormony i rozwój płciowy
  • Trzustka
  • Gruczoły przysadkowe
  • Grasica
  • Tarczyca
  • Szyszynka
  • Podwzgórze

Te gruczoły i systemy kontrolują w zasadzie wszystko w ciele.

Wiele tworzyw sztucznych zawiera BPA, który bardzo przyczynia się do  zaburzeń endokrynologicznych.System endokrynologiczny jest prekursorem wielu chorób . Nie ma szeroko zakrojonych badań na ludziach, ale są setki badań na zwierzętach, które wykazują, że BPA powoduje nieprawidłowy rozwój mózgu, narządów płciowych, feminizuje narządy męskie, powoduje wczesne dojrzewanie i prowadzi do niepłodności.

W rzeczywistości BPA zostało zabronione w kilku krajach do użytku w butelkach dla niemowląt …
Naukowcy z Harvardu przez 1 tydzień badali osoby spożywające wodę z butelek z BPA i poziom poliwęglanu w moczu o 69%.To drastyczna zmiana w bardzo krótkim czasie.

Wyobraź sobie, jak te liczby będą wyglądały po latach i latach ekspozycji.

Tak, więc  rozwiązanie polega na zakupie produktów bez BPA, prawda?

Cóż, niestety nie jest to takie proste.

Prawie wszystkie komercyjnie dostępne produkty z tworzyw sztucznych były poddawane badaniom (niezależnie od rodzaju  użytej żywicy). Nawet produkty reklamowane jako wolne od BPA w niektórych przypadkach uwalniały substancje zawierające  więcej EA niż produkty zawierające BPA

 Szybka naprawa

Zacznij wymieniać plastikowe pojemniki metalowymi, zwłaszcza tymi, w których żywność jest przechowywana.

Stosuj szklane słoiki i jeśli nawet masz zapewnienia, że plastyk jest bezpieczny, wiedz ,że za mało jest badań , dających gwarancje bezpieczeństwa i już nieraz w historii plastyków mieliśmy przekonania , że nic nam nie grozi. Przykładem są butelki plastykowe. Ile lat są już na rynku i nawet teraz, kiedy już się mówi o szkodliwości BPA, nie widać zdecydowanych rozwiązań, mimo, że BPA wpływa niekorzystnie na gospodarkę hormonalną, a przez to zaburza podstawowe funkcje organizmu. To jeszcze jeden przykład na to, że w komercyjnym świecie nasze zdrowie nie jest priorytetem, a o tym co jest na rynku decyduje rachunek ekonomiczny.To my nie kupując żywności w takich opakowaniach możemy zmusić producentów do wycofania się z plastyku.

2. Środki czyszczące

Już wiemy, że środki czyszczące dla domów są niebezpieczne –  czesto dbamy o czystość w domu, ale to jest czystość pozorna. Producenci dbają o skuteczność , a to czesto wiąże się z zwiększaniem ilości i stężenia chemii. Tam gdzie mówi się o dopuszczalnych dawkach lub na etykiecie są informacje o zachowaniu środków ostrożności i zabezpieczania zamknięć jest zagrożenie. Jeśli brakuje nam wyobrazni i nie zobaczymy problemu to wcale nie znaczy, że go nie ma.

Komunikaty typu unikaj kontaktu z oczami, skórą lub odzieżą, po kontakcie umyj dokładnie ręce i unikaj kontaktu z żywnością – świadczą o tym, że nie warto ryzykować. Jest to temat rzeka i wystarczy prześledzić jak mimo wszystkich środków ostrożności szkodzą nam substancje lotne pochłaniane przez nasze płuca, które osadzają się w naszym domu z powodu stosowania chemicznych środków czystości.

Jak często te substancje chemiczne trafiają do naszych systemów?

Szybka naprawa dla środków czyszczących

Potrzebna jest wiedza, która pomaga być odpowiedzialnym i świadomym zagrożeń.
Rozwiązania są tylko my musimy zrozumieć jak ważne jest zabezpieczanie swojego domu przed toksynami.
Masz dwie opcje z których możesz korzystać równolegle:

  • robione w domu
  • naturalne produkty z pewnego zródła

3. Detergent do prania, zmiękczacz, suszarnie

Społeczność naukowa coraz częściej dostarcza dowodów na to, że chemiczne środki do prania są szkodliwe dla naszego ciała.
Trzeba mieć świadomość, że z tkanin przenikają poprzez skórę do naszego organizmu substancje szkodliwe. Jest to systematyczne przez lata  dostarczanie nowych toksyn do naszego organizmu.

Naukowcy potwierdzają , że detergenty zmiękczające emitują co najmniej jedną toksyczną substancje chemiczną. Większość z tych produktów powoduje również rakotwórcze zanieczyszczenie powietrza, a wystarczy jako zmiękczacza użyć  1/2 filiżanki octu. do jednego cyklu prania

Szybka naprawa

Bezpieczne środki czyszczące lub piorące to takie, które nawet jeśli spożyjemy nie będą zagrażały naszemu zdrowiu (mogą być niesmaczne, ale nie będą szkodliwe.

Nie dajmy się zwariować nie ma bezpiecznych dawek toksyn. 

4. Dotknij wody

Jakie zagrożenia dla naszego zdrowia wynikają ze spożywania wody z kranu?
Znikomy ułamek zanieczyszczeń wody jest regulowany przez ustawę. Setki tych substancji przyczynia się do chorób i raka. Chlor przyczynia się do niskiej masy urodzeniowej, porodu przedwczesnego, wad wrodzonych, zgonów płodu i innych problemów z ciążą
Jeśli chodzi o wodę to problem tkwi nie tylko w jej składzie chemicznym. Trzeba pamiętać, że woda ma pamięć i łatwo zniszczyć jej strukturę.

Szybkie usuwanie toksyn z wody

Najlepszym rozwiązaniem byłoby zakup kompletnego systemu filtracji wody domowej, ale nie jest to możliwe dla wszystkich. Warto szukać rozwiązań dla oczyszczenia wody z kranu.Pamiętajmy, że 70% naszego ciała to woda, a jej niedobory i niewłaściwy skład mają zdecydowany wpływ na nasze zdrowie

5. Kosmetyki / produkty do pielęgnacji ciała

Czy wiesz, że kosmetyki i produkty do pielęgnacji ciała nie wymagają testów bezpieczeństwa?

Wiele z tych produktów jest ropopochodnych, oraz zawierają formaldehydy.
Składniki kosmetyczne nie pozostają na powierzchni skóry, są zaprojektowane do penetracji

Naukowcy odkryli wiele popularnych składników kosmetycznych w tkankach ludzkich, w tym ftalany w moczu, konserwanty zwane parabenami w tkance piersiowej i trwałe składniki zapachowe w tłuszczach ludzkich. Czy stężenia, w których są zazwyczaj stanowi ryzyko?

Ponadto Unia Europejska zakazała setek chemikaliów kosmetycznych, podczas gdy Stany Zjednoczone uznały tylko 11 za bezużyteczne. Oczywiste jest, że wiele z tych substancji chemicznych stanowi sprawdzone zagrożenie, ale nadal są wykorzystywane.

Szybka naprawa, aby usunąć toksyny z szuflady kosmetycznej

Swiadomy  wybór to konieczność, a żeby on był świadomy musimy mieć wiedzę co szkodzi i dlaczego i jaką mamy alternatywę. Czytanie etykiet to konieczność.

6. Teflon w kuchni

Większość ludzi kupuje  teflon, ponieważ jest tak łatwy w użyciu i łatwy w czyszczeniu. Producenci twierdzą, że nie ma żadnych problemów z tą powłoką, jeśli nie jest przegrzana, ale warto głębiej poznać problem i nie wierzyć bezkrytycznie tym twierdzenią. Są badania potwierdzające szkodliwość teflonu Przeprowadzono w EWG serię testów które potwierdziły, że zaledwie 2-5 minut na konwencjonalnej kuchence wystarczy do uszkodzenia powłoki.. Powłoka ta wypłukuje szkodliwe cząstki w nasze pokarmy i powietrze. W teflonie i innych tego typu powłokach są chemikalia z rodziny PFC według EWG.

Teflonem i podobnymi powłokami teflonowymi  są chemikalia należące do rodziny PFC. Według EWG:
PFC znaleziono u prawie wszystkich Amerykanów badanych przez federalnych urzędników ds Zdrowia publicznego. Substancje chemiczne z tej rodziny są związane z małą masą urodzeniową i rozmiarem u noworodków, zwiększonym poziomem cholesterolu, nieprawidłowym poziomem hormonów tarczycy, zapaleniem wątroby i osłabioną odpornością na choroby „.

7. Pestycydy 

Źródłami pestycydów są produkty nawozy i środki ochrony roślin. Amerykańska Akademia Pediatryczna stwierdza, że narażeni jesteśmy na ostre lub przewlekłe ryzyko zatrucia pestycydami.  Ekspozycja na pestycydy wiąże się ze zmniejszeniem funkcji mózgu, powstawaniem raka, chorób układu krążenia, a  u dzieci  również  problemów z zachowaniem.

Pamiętaj, że toksyny gromadzą się w ciele (i nie są łatwo wydalone) powodując większość chorób zwyrodnieniowych znanych człowiekowi.

Wniosek

To straszne, jak często narażamy się na toksyny.

Zapoznaj się z 7 wskazanymi punktami i zdasz sobie sprawę, że wiele razy dziennie dokładasz toksyny do organizmu … i nie możesz się tego pozbyć.

Wiem, że trudno jest zapanować nad produktami codziennego użytku

Zaczyna się od Ciebie, wystarczy zdecydować,  że Twoje zdrowie jest warte niedogodności w dokonywaniu pewnych zmian. Kiedy zdajesz sobie sprawę, że możesz zapobiec większości chorób  przewlekłych, unikając toksyn, zobaczysz, że warto włożyć dziesięć razy więcej pracy, aby uniknąć zatrucia siebie.

Plus zauważysz, że będziesz czuć się niesamowicie, gdy usuniesz toksyny z organizmu.

Zrób krok po kroku i można pozbyć się toksyn z Twojego  domu. Są dobre bezpieczne  produkty do czyszczenia dezedoranty, detergenty. Chcesz takie stosować proszę o kontakt.

Poznaj bezpieczne produkty

 

F
F
Twitter
zdrowietiens on Twitter
13 people follow zdrowietiens

F
F
F
F
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found