Zagrożenia cywilizacyjne to nasza ignorancja  wobec praw przyrody

#Zagrożeniacywilizacyjne to rozwój technologii bez harmonii z prawami przyrody

Każdy z nas może zrobić wiele dla środowiska. Nie trzeba szukać daleko ani angażować się w specjalne organizacje – wystarczy spojrzeć na siebie, swoje otoczenie, bo dzięki temu zrobisz naprawdę sporo!
Ziemia coraz bardziej zaczyna przypominać wielkie wysypisko śmieci i odpadów. Ludzie za bardzo ingerują w naturę, próbują ją zmieniać i chcą coraz więcej.
zagrożenia cywilizacyjneTo od nas zależy jakie sobie stworzymy warunki do życia. Są błędy które względnie szybko można naprawić. Jeśli chodzi o chemiczne toksyny w wielu sytuacjach nic, albo niewiele da się zrobić.
Przenoszone z pokolenia na pokolenie zaburzenia DNA. Metale ciężkie w organizmie i środowisku to też bardzo trudny temat i tak można by było wymieniać bez końca.
Każdy rodzić chce zapewnić swoim dzieciom wszystko co najlepsze, a czy jest coś lepszego niż zdrowe bezpieczne środowisko życia.
Ważne jest, aby zminimalizować narażenie dzieci na pestycydy w ogrodach, parkach i na placach zabaw. Zwłaszcza małe dzieci biorące wszystko do buzi.
Gleba jest najbardziej zarażona w pobliżu opryskiwanych upraw, niebezpiecznych obiektów i korytarzy transportowych.Tak na prawde, to nie ma miejsc nie skażonych, różnica jest w skali .
Często jest chroniczne obciążenie organizmu metalami i formaldehydem , które nie objawia się natychmiast w sposób wyrażny , ale ciągle obciąża układ odpornościowy. Choroby alergiczne dotykają około 40 % populacji . Czy to dotyczy alergii pokarmowych , wziewnych czy kontaktowych to najpierw za przyczyną wszechobecnych toksyn układ immunologiczny nie radzi sobie , co objawia się , między innymi alergią . Leczenie konwencjonalne maskuje tylko objawy.

Czy jesteś bezpieczny w swoim domu?

Nasze domy przestały już być bezpiecznym miejscem , bo wiele pestycydów w różnej formie przynosimy dozagrożenia cywilizacyjne zamkniętych zle wentylowanych pomieszczeń, co często czyni je bardziej niebezpiecznymi niż środowisko na zewnątrz., Toksyny w naszych domach pochodzą z produktów, których używamy, aby uczynić nasze życie lepszym.
Domy, mieszkania – materiały z których zostały wykonane oraz wyposażenie i produkty codziennego użytku wytwarzane są na całym Świecie. Standardy ich wytwarzania (w tym skład) są również bardzo zróżnicowane. W trakcie użytkowania wydzielają one do otoczenia różnego rodzaju substancje, nie zawsze korzystne dla naszego zdrowia. Substancje te stanowią jedne z kluczowych składników negatywnego wpływu czynników środowiskowych na nasz organizm. Substancje te osadzają się w naszym organizmie i wpływają na wzrost dolegliwości związanych z zaburzeniami systemu immunologicznego, alergie, zaburzenia hormonalne, podrażnienia, problemy nerwowe i przewlekłe zmęczenie.
Używaj tylko naturalnych produktów czyszczących w domu.Możesz sam tworzyć własne zdrowe środki czystości, lub skorzystać z oferty którą ja promuję.
Unikaj korzystania z produktów chemicznych do zwalczania insektów. Istnieją bezpieczne, nietoksyczne alternatywy dla zwalczania szkodliwych owadów w domu.
Uprawiaj rośliny doniczkowe, które detoksykują powietrze. Naukowcy zbadali niektóre rośliny doniczkowe, które są przydatne w absorpcji potencjalnie szkodliwych gazów i oczyszczania powietrza wewnątrz domów np. paproć, palma, filodendron, dracena .
Aby zapewnić sobie zdrowsze środowisko ludzie muszą kupowanie bezpieczniejsze produkty, potrzebujemy solidnej polityki proekologicznej i prawodawstwa w celu ochrony zdrowia środowiskowego. Wielu rodziców o niskich dochodach nie może sobie pozwolić na zakup żywności ekologicznej lub mniej toksycznych produktów, więc przepisy, które chronią zdrowie wszystkich są konieczne.

Odpowiedzialność za to w jakim środowisku żyję

Łączenie się w grupy środowiskowe i wspieranie jest bardzo ważne i może być bardzo pomocne w obronie przed toksycznymi zagrożeniami. Czasami jeśli decydenci nie reagują na apele to znaczy, że należy zmieniać taktyki i ponawiać próby.
zagrożenia cywilizacyjneCzłowiek dorosły wie, że musi zadbać o jakość swojej egzystencji. Jeśli będzie robił uniki tam gdzie problem jest bardzo trudny to znaczy, że większość też tak postąpi i problem zostanie nierozwiązany.
To wiedza i świadomość kształtują nasze zaangażowanie, więc może warto:
1.Poznać skalę zagrożeń
2.Zrozumieć mechanizmy rządzące w przyrodzie.Kiedy znamy temat powierzchownie łatwiej jest w natłoku zdarzeń i zajęć go bagatelizować .
3.Kiedy uzupełnimy „luki w świadomości” -zobaczymy sens w dostosowaniu swojego trybu życia , by stał się bardziej przyjazny przyrodzie
4.Możemy innych „zarażać” ekologicznym stylem życia.
Możliwości mamy wiele, a będą się one wyłaniać jak sami siebie przekonamy, że to dla nas ważny fundamentalny cel .

Jest dużo osób, przedsiębiorstw i społeczności , które chętnie by się włączyły w ochronę naszych zasobów naturalnych, ale nie wiedzą jak można być bardziej przyjaznym środowisku. Czasami wystarczy, że wiele osób zechce poczynić małe kroki i to będzie duży sukces.
To od nas zależy czy ta planeta będzie lepszym miejscem do życia dla nas i przyszłych pokoleń.
Pierwsze kroki to oszczędzanie wody,mniej korzystać z samochodów, zużywać mniej energii, zakupy produktów pochodzących z recyklingu, łączenie się w grupy środowiskowe w celu zwalczania zanieczyszczania powietrza, tworzeniam mniejszych ilości odpadów i bezpiecznego ich zagospodarowania, sadzenia większej liczby drzew itd.
Jeśli chcemy zrównoważonego rozwoju, nie można przekładać odpowiedzialności. Jak w puzllach wszystko musi pasować do siebie, bo wtedy szybciej wprowadzimy zdrowy układ przyroda-człowiek .Podstawą jest żeby zastanowić się co ja mogę zrobić. Drugi krok to należy uczyć się zmieniać swoje decyzje na proekologiczne bo to jest droga do budowania świadomości o właściwym zużyciu zasobów na poziomie osobistym.
Zmiany na poziomie osobistym są najważniejsze, bo człowiek, który ma świadomość ekologiczną gdzieś pracuje , prowadzi jakiś biznes obraca się w jakimś środowisku. Nie mówię ,że przepisy i nadzór nie są potrzebne , są bardzo potrzebne, ale najskuteczniejsze jest przekonanie do idei, a tego nie da się osiągnąć przepisami.
Czym więcej osób jest przekonanych o słuszności idei, tym więcej inspiracji, energii i entuzjazmu.
Wielu rzeczy nie robiłam w życiu bo zanim spróbowałam myślałam, że sobie z tym nie poradzę i myślę, że w wielu sytuacjach jest takim problem, że nie wierzymy w sukces.
Jeśli nie chcesz dłużej truć siebie , rodziny i środowiska przetestuj ekologiczne oparte na naturalnych przyjaznych dla środowiska składnikach produkty . Zamów sobie jeden najczęściej stosowany produkt i zobaczysz różnicę .SKLEP KTÓRY JA PROMUJE MA 160 PRODUKTÓW W CZTERECH KATEGORIACH

  • środki do czyszczenia, prania, zapachowe, wybielające itd.
  • higiena osobista  (higiena jamy ustnej, ciała, szampony)
  • kosmetyki
  • suplementy i odżywianie
    Ten film trwa tylko 7 minut , pokaże Ci trochę prawdy

Masz pytania proszę o kontakt

Chcesz otrzymywać informacje w temacie  jak dbać o swoje środowisko zostaw email na stronie  Toksyny w naszym życiu

Masz własne refleksje napisz komentarz

F
F
Twitter
zdrowietiens on Twitter
13 people follow zdrowietiens

F
F
F
F
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found
Invalid username, no pictures, or instagram servers not found